Gündem

HSK'ya 'Esat Toklu' başvurusu: Meslekten atılsın

5 ay önce

HSK Esat Toklu

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Hakim Esat Toklu'nun meslekten çıkarılması talebiyle HSK'ya başvuracaklarını açıklamıştı. Beklenen HSK başvurusu bugün gerçekleşti.

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, "Yarın, HSK'ya Esat Toklu hakkında şikayette bulunacağız" ifadelerini kullanmıştı.

 

Hakim Esat Toklu'nun meslekten çıkarılması yönünde HSK'ya başvuracaklarını belirten Mimarlar Odası Ankara Şubesi beklenen başvuruyu bugün yaptı.

 

Esat Toklu, Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı görevinde bulunuyor.

 

Esat Toklu, kendisi hakkında Sezgin Baran Korkmaz’a ait Bodrum’daki geceliği 100 bin TL’lik otelde ücretsiz kaldığını iddia eden organize suç örgütü lideri Sedat Peker hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. Toklu, Eylül 2020'de söz konusu otelde kaldığını ve 35 bin lira ödeme yaptığını söylemişti. Toklu, "Sezgin Baran Korkmaz ile bu tatilim sırasında, otel lobisinde tanıştırıldım" demişti.

 

CHP Ankara Milletvekili Taşçıer, Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu'nun, TOGO Kuleleri’nin ortaklarından biriyle olan doğum günü partisi videosunu CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın paylaştığını belirtti. Taşçıer, "Bu fotoğraf da benden gelsin. TOGO Kuleleri ortakları ve Esat Toklu bir açılışta yine beraber" diyerek sosyal medya hesabından bir fotoğraf paylaştı. Taşcıer, Esat Toklu'nun TOGO Kuleleri'ni yapan şirketin patronunu makamında ağırladığını belirttiği bir fotoğrafı da şu mesajla paylaştı:

 

"Bir de şöyle ek yapayım. Esat Toklu, TOGO Kuleleri'ni yapan şirketin patronunu makamında ağırlamayı da eksik etmiyor. ‘Sevgili abim’ diye anılacak kadar bir yakınlık da var. Toklu'nun başında bulunduğu İstinaf, bu kulelerle ilgili bazı kararlar almıştı...”İlgili konular

Adalet Bakanı GÜL

Kılıçlar çekildi: Bakan Gül, "Adalet Bakanı’na kimse cübbe giydiremez"

1 hafta önce

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda; yargılama süreçleri ile ilgili eleştirilere cevap verdi....Devamını oku
Sedat Peker

Peker'den flaş paylaşım: Seni rezil edeceğim

5 ay önce

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu'yu hedef aldı...Devamını oku