İnsan Hakları

“Hücrede tutuldum, eşim cezaevinde kovid oldu, yavrum benimle konuşmuyor''

1 ay önce

bayden

Tutuklu Hülya Bayden, 290 gündür kızını göremediğini ve ailece yaşadıkları mağduriyetlerinin giderilmesi için milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’ndan yardım istedi.

Hülya Bayden, eşiyle birlikte tutuklanan ve Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevine gönderildi. Bayden, HDP Milletvekili ve insan hakları savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu’na mektup göndererek cezaevinde koronavirüs kapan eşini ve psikolojisi bozulan kızını anlattı.

 

10 ay önce tutuklanan Bayden çifti bir kız evladı sahibi. Mehmet Yasin Bayden Bitlis, Hülya Bayden Bakırköy Cezaevine gönderildi. Hülya Bayden, Kovid-19 tedbirleri kapsamında 22 gün karantina hücresinde kalmak zorunda kaldı. Bayden, karantinadan çıkınca eşinin cezaevinde koronavirüse yakalandığını öğrendiğini söyledi.


Bir taraftan evlat hasreti çeken bir yandan da eşinin sağlığından endişe eden Bayden, kendisinin de ilaç kullanmaya başladığını belirtti ve “Bu sıkıntılar psikolojimi alt üst etti. Vücut direncimin düşmesine yol açtı.” dedi.

 

“KIZIM ONU ALMAK İSTEMEDİĞİMİ SANIYOR”


10 aydır kızına sarılamadığını vurgulayan Bayden, “10 aydır 3 yaşındaki kızına sarılamamış, sadece geçen hafta kapalı görüşte camın arkasından görmüş bir anne olarak yazıyorum. Kızım onu almak istemediğimi sanıyor, konuşmadı bana küsmüş, çocuğa salgını nasıl anlatsam ki? Eşim de tutuklu.” diye yazdı.

 

Mağduriyetinin giderilmesini ve bu zorlu korona günlerinde kızının yanında olmak istediğini belirten Bayden, 290 gündür çocuğuna hasret acılı bir anne olarak yardım istedi.

mektup


İlgili konular

Feleknas Uca

HDP’li vekilden cezaevindeki Covid-19 vakalarına ilişkin soru önergesi

2 hafta önce

HDP Batman Milletvekili Feleknas Uca, Urfa T Tipi cezaevinde Covid-19 hastası tutsakların karantina koşullarına ilişkin Adalet Bakanlığının yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi....Devamını oku