Son Dakika

SİYONİST İsrail Yeni Bir “TOPRAK” Arıyor

4 yıl önce

Fetih ve Hamas arasında anlaşmazlık devam ediyor


Dünya Ehlibeyt Kurultayı Genel Sekreteri Ayetullah Muhammed Hasan Ahteri “Siyonist İsrail rejiminin temeli sarsıldı ve şimdi bu rejimin en önemli konusu alternatif bir ülke arayışı ve Filistin'den kaçmak.” dedi.

  Filistin Haber Ajansi gazetesine göre, Ayetullah Muhammed Hasan Ahteri, dün Uluslararası Tahran Karikatür Festivali’nde, Yeni Filistin kuşağı teslimiyete dayalı bir uzlaşıyı kabul etmez ve bu yöndeki hiç bir anlaşmanın altında da yer almaz dedi. Filistinlilerin topraklarının kurtuluşu için hayatlarını ve mallarını kurban ettiklerini belirten Ehteri, ayrıca, Kudüs’ün işgalcisi rejimin, Filistin halkına yönelik suçları ve işgalciliğinin dünyaya gösterilmesini engellediğini belirterek, bu yönde sultasındaki medyayı kullandığını kaydetti ve onların bir kaç roket ve füzeyi göstererek, HAMAS ve İslami direniş gruplarını terörist göstermeye çalıştıklarını ve böylece kendi suçlarını ve cinayetlerini gizlediklerini ama dünyanın artık bu gibi aldatmaya dayalı senaryolara karnının tok olduğunu söyledi.
Birinci Uluslararası Karikatür Festivali, 2014’de Dünya Kudüs Günü ile aynı günde düzenlenmiş ve o festivalde Gazze ve Tekfirci Gruplar asıl tema olmuştu. İkinci uluslararası karikatür festivalinin teması ise, ABD büyükelçiliğinin Tel Aviv’den kanunsuz bir şekilde Kudüs’e intikali oldu.


İlgili konular

gazze

Gazze’de pazar alanında patlama

1 yıl önce

Gazze’de bulunan Al- Zawiya pazar alanında bulunan bir evde meydana gelen patlama sonucu en az 1 kişi hayatını kaybederken 10 kişi de yaralandı....Devamını oku