Politika

Hulusi Akar: “sözde Cumhurbaşkanı” demek, TSK'ya saygısızlıktır

1 hafta önce

akar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun “sözde Cumhurbaşkanı” çıkışına bir tepki de Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan geldi. Bakan Akar, "Ülkemizin seçilmiş Cumhurbaşkanı'na “sözde Cumhurbaşkanı” demek, TSK Başkomutanlık makamına saygısızlıktır" şeklinde tepki gösterdi.

Bakan Akar bugün yaptığı açıklamasında, tartışmalara hatta tazminat davalarına kadar dönüştürülen konu hakkında şunları söyledi:

 

"Sayın Cumhurbaşkanımız, devlet yönetim sistemimizdeki en üst makam olarak devletimizin bütün kurum ve kuruluşlarının başı ve anayasamızın 117’nci maddesine göre Başkomutanımızdır. Ülkemizin hak, alaka ve menfaatlerini savunmak için gece-gündüz çalıştığımız böyle bir dönemde, ülkemizin seçilmiş Cumhurbaşkanı'na “sözde Cumhurbaşkanı” demek, bu asil milletin iradesine, binlerce yıllık köklü geçmişe sahip ülkemizin değerlerine, demokrasimize ve TSK Başkomutanlık makamına saygısızlıktır. Düzeltilmelidir."

 İlgili konular

akar

Bakan Akar yeni yıl mesajında kritik mesajlar verdi

2 hafta önce

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, yayınladığı yeni yıl mesajında, Milli Savunma Bakanlığı ailesi olarak görevlerini ciddiyet, samimiyet, diyalog ve koordinasyon içerisinde başarıyla yerine getirmeye çalıştıkları bir yılı geride bırakarak artan bir motivasyonla 2021 yılına hazırlandıklarını ifade etti....Devamını oku