Politika

Hulusi Akar’a istifa çağrısı

2 hafta önce

akar

Gara operasyonunun başarısızlıkla sonuçlandığını açıklayan Emekli Tuğamiral Türker Ertürk, “Rehine kurtarma operasyonu fiyaskoyla sonuçlandı. Sorumlular istifa etmeli, başta Hulisi Akar istifa etmeli.” açıklamalarında bulundu.

Ertürk’ün konuyla ilgili açıklamaları şöyle:

 

“Bakın bir kurtarma operasyonu fiyaskoyla neticeleniyor. Başarıyı göğüslemek kadar başarısızlığa da sahip çıkmak ve sorumluluğun gereğini yapmak lazım. Bugün çağdaş bir dünyada böyle bir fiyaskodan sonra sorumlular istifa eder. En başta da Hulusi Akar istifa etmesi lazım. Bir rehine kurtarma operasyonu, ne olarak yapıyorsunuz, şiddet kullanarak veya askeri harekat kullanarak, özel kuvvet harekatı kullanarak bir rehine kurtarma operasyonu yapıyorsunuz. Bir kere bu tabiatı itibariyle çok zor ve riskli bir operasyon.

 

Gara’da meydana gelende risk daha fazla. Niçin? Bir kere ülke topraklarımızda değil. Yabancı bir ülkede bu operasyonu yapacaksınız. Yabancı bir ülkenin korumasında bu PKK terör örgütü. Arazi şartları da çok ağır. Bu zorlukta, o terör örgütü küresel ve bölgesel güçler tarafından destek görüyor. Bunları oturup hesapladığınız zaman, bu harekatı başlangıçta madem Hulusi Akar başarı yüzdesini ne olarak hesapladı? Size şöyle söyleyeyim yüzde 20’den fazla değildir biliyor musunuz. Canlı olarak kurtarmayı planlıyorsanız emin olun yüzde 20’yi geçmez.”

 İlgili konular

chp

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, partisinden istifa etti

4 gün önce

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla partisinden istifa ettiğini açıkladı....Devamını oku
gara

Yetkin: ABD Gara operasyonunu canlı izledi

1 hafta önce

Gazeteci-yazar Murat Yetkin, "ABD’nin Gara harekâtını uydular, casus uçakları ve İHA’lar aracılığıyla canlı olarak izlediğini varsayabiliriz" açıklamasında bulundu....Devamını oku