Türkiye Haberleri

İBB AKP döneminde milyonlarca liralık taşınmaz almış

1 ay önce

ibb

İBB müfettişleri, AKP yönetimindeyken İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) bazı tanıdık isim ve vakıflardan kullanılamaz durumda milyonlarca liralık taşınmaz aldığını da ortaya çıkardı.

İBB müfettişleri, AKP yönetimindeyken İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) bazı tanıdık isim ve vakıflardan kullanılamaz durumda milyonlarca liralık taşınmaz aldığını da ortaya çıkarırken, bu dosyaların başında İBB tarafından 25 Ağustos 2015'te satın alınan Fatih'teki Fatih İlim ve Kültür Vakfı'na ait 3 taşınmaz geliyor.

 

Vakfın “Tuba Kuran Kursu“ olarak kullandığı ve şu an boş olan bin 207 metrekare alanı kapsayan 3 parsele AKP döneminde İBB, toplam 10 milyon 365 bin TL ödediği ortaya çıktı.

 

Yeni yönetim tarafından yapılan incelemede; binanın güçlendirme çalışması yapılarak kullanılması mümkün olmadığı görülürken, İBB'nin Avcılar'da Türkiye İlmi ve İçtimai Hizmetler Vakfı'na ait riskli binayı 5.7 milyona aldığı ve binanın kullanılamadan yıkıldığı da tespit edildi.

 

Bu binaların neden alındığı incelenirken soruşturmaya mülkiye müfettişleri el koydu.İlgili konular

chp

CHP’li Başarır’dan fezleke yanıtı: Alnımız açık

1 saat önce

CHP'li Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, yaptığı açıklamada meclise gönderilen fezlekeler arasında kendisinin de bulunduğunu hatırlatarak, şu değerlendirmede bulundu:...Devamını oku
akp

AKP’li Sancaktepe Belediyesi, İBB’nin Halk Ekmek büfesini kaldırttı

1 hafta önce

AKP’li Sancaktepe Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne (İBB) ait Halk Ekmek büfesini yerinden kaldırttı. Bunun üzerine İBB, kaldırılan alana yakın bir yerde kendi yetkisindeki alanda yeni bir büfe açtı....Devamını oku