Gündem

İBB, çürümeye terkedilen 50 otobüsün fotoğrafını paylaştı

4 gün önce

metrobüs

İBB'nin önceki yönetimi tarafından Hollanda'dan 65 milyon euro'ya satın alınan 50 metrobüsün hurdaya döndüğü ve garajlarda çürümeye terk edildiği ortaya çıktı.

İBB İYİ Parti Grup Başkan Vekili Özkan, o fotoğrafları, “Skandal! İETT Üzerinden AKP Dönemi soygunu. Zarar 600 milyon!' diyerek paylaştı.

 

Eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Hollandalı Advanced Public Transport Systems (APTS) adlı firmadan Phileas marka, 50 körüklü otobüs alınmasına karar vermişti. Otobüslerin tanesinin 1 milyon 307 bin 950 Euro’ya, muadillerinin yaklaşık dört katı fiyata satın alınmıştı.

 

Teknik sorunları ve imalat hataları tespit edilen 50 otobüs satın alındıktan bir yıl sonra arızalanmaya başlamış, kısa sürede kullanılamaz hale gelmişti.

 

İBB İYİ PARTİ GRUP BAŞKAN VEKİLİNDEN 'SOYGUN' TEPKİSİ

 

İBB İYİ Parti Grup Başkan Vekili İbrahim Özkan, hurdaya dönen 50 otobüsün fotoğraflarını Twitter hesabından paylaştı. Özkan şu ifadelere yer verdi:

 

“Skandal! İETT Üzerinden AKP Dönemi soygunu! Zarar 600 milyon! 60 araç üreten Hollandalı şirket 50 adetini İBB ye satıyor ve sonra batıyor. Her şey ortada!”İlgili konular

Akşener

Akşener: Millet İttifakı’nda herşey yolunda

5 gün önce

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Millet İttifakı içinde başlayan “tekil söylem” tartışmasının ardından, Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda da anlaşmazlık yaşandığı iddiasına yanıt verdi....Devamını oku
çıray

‘Mülteciler, pandeminin yeni bir atak yapmasına neden olabilir’

1 ay önce

İYİ Parti İzmir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Dr. Aytun Çıray, son haftalarda vaka sayılarının yükselmesi ve aşı karşıtlığına dikkat çekti ve mülteci akınının yeni bir corona virüsü atağını başlatabileceğine vurgu yaptı....Devamını oku