Politika

İBB Sözcüsü Ongun: 'Beyaz Masa logosundan cami çıkarıldı' haberi doğru değil, hiçbir değişiklik olmadı

3 yıl önce

İBB Sözcüsü Ongun: 'Beyaz Masa logosundan cami çıkarıldı' haberi doğru değil, hiçbir değişiklik olmadı


İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Sözcüsü Murat Ongun, Beyaz Masa logosundan cami figürünün çıkarıldığı yönündeki haberin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.
 
Sabah gazetesinde Barış Savaş'ın imzasıyla yayımlanan haberde "İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İBB TV'deki logo değişikliğinin ardından İstanbul'un sembolü olan logoyu, bu kez Beyaz Masa'dan kaldırdı. Daha önce 'Beyaz Masa Alo 153' ile birlikte kullanılan cami, minare, kubbe logosunun yerine beyaz zemin üzerine kırmızı renkle 'Beyaz Masa Alo 153' konulduğu görüldü" iddiasına yer verildi.
 
Söz konusu iddia, sosyal medyada kısa süre içerisinde tartışmaya neden oldu. 
 
Kişisel Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Sözcüsü Murat Ongun, haberin gerçeği yansıtmadığını bildirdi:
 
"Sabah gazetesinde yer alan 'Beyaz Masa logosundan cami çıkarıldı' haberinin hiçbir doğruluk değeri yoktur. İBB'nin ve Beyaz Masa'nın kurumsal logosunda değişiklik olmamıştır, daha önceki yıllardaki kullanım aynen devam etmektedir."


İlgili konular

15temmuz

15 Temmuz’dan sonra Erdoğan rejimi için yapılan 15 kritik değişiklik

1 yıl önce

15 Temmuz 2016 darbe girişiminin ardından Türkiye’de yeni bir rejim hayata geçti. ‘Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ ile parlamentoya dayalı güçler ayrılığı sistemi sona erdi....Devamını oku
kanalistanbul

Kanal İstanbul'da bir plan değişikliği daha: Konut alanı eklendi

1 yıl önce

Kanal İstanbul’un çevre düzeni planlarında bir kez daha değişikliğe gidildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Gürkan Akgün, “İstihdam getireceği iddia edilen teknoloji geliştirme bölgesi ve kongre alanlarından da vazgeçilmiş anlaşılan” dedi. Söz konusu alanın yerine, 'konut alanı' eklendi....Devamını oku