Gündem

İBB’nin İstanbullulardan topladığı 6.2 milyonluk bağışa da el konuldu

4 ay önce

imamoğlu

İstanbulluların pandemi döneminin başında ihtiyaç sahiplerine dağıtılması için İBB’ye bağışladığı, İçişleri Bakanlığı kararıyla durdurulan yardım kampanyası kapsamında toplanan 6 milyon 212 bin 515 TL’ye Fatih Kaymakamlığı’nın kararıyla el konuldu.

İki yıldır bloke halde bulunan para İstanbul Defterdarlığı banka hesabına aktarıldı.

 

İstanbulluların pandemi nedeniyle ekonomik olarak zorlandığı günlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) “Birlikte Başaracağız” kampanyası başlatmıştı.

 

Sözcü'nün haberine göre; İstanbullular, ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere İBB'ye bağışta bulunmuştu.

 

30 Mart-18 Haziran 2020 tarihleri arasında 6 farklı bankada toplanan yardım paralarının bulunduğu hesaplar, İçişleri Bakanlığı'nın kararıyla dondurulmuştu.

 

İstanbul Valiliği'nden izin alınmaması, karara gerekçe olarak gösterildi. İBB, hesaplarının hukuksuz şekilde dondurulmasını yargıya taşıdı. Belediye kanunun 15. maddesine göre bağış toplamanın belediyenin yetki ve imtiyazları arasında olduğu hatırlatıldı.

 

İSTANBUL DEFTERDARLIĞI BANKA HESABINA AKTARILDI

 

İBB’den yapılan açıklamada “Yargı sonucu beklenmeden Fatih Kaymakamı Kaan Peker imzasıyla İBB'ye resmi bir yazı gönderildi. Yazıda iki yıldır bloke halde bulunan paranın İstanbul Defterdarlığı banka hesabına aktarılmasına karar verildiği belirtildi” bilgisi verildi.

 İlgili konular

Müzik yasağı

Müzik yasağı ile müzisyenler yoksullaştı, mekan sahipleri de iflas ediyor

3 ay önce

CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, HES kodu ve maske zorunluluğu önlemlerinin kaldırılmasına rağmen devam eden gece 12.00'den sonrası için müzik yasağı için TBMM'ye araştırma önergesi verdi....Devamını oku
Neslihan Atagül

23 Şubat gün özeti

4 ay önce

Günün önemli haber başlıklarını sizlerle paylaşıyoruz...Devamını oku