Politika

İç savaşa mı hazırlık? SADAT'tan "Suikast tekniği" ve "Harp" dersleri

1 hafta önce

tanrıverdi

Erdoğan’ın eski danışmanı Tanriverdi’nin şirketinde ’suikast tekniği’ ve 'gayri nizami harp' dersleri veriliyor

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eski başdanışmanı Adnan Tanrıverdi’nin şirketi Uluslararası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin (SADAT) ‘suikast tekniği’ ve ‘gayri nizami harp’ hizmetleri verildiğini duyurdu.

 

Cumhuriyet’ten Işık Kansu’nun haberine göre, koruma eğitim paketindeki kursiyerlerine temel koruma teknikleri ve “suikast teknikleri” konusunda “imkân ve kabiliyetler” pekiştirilirken, kurs sonu yapılacak test ve değerlendirmelerde başarılı olan kursiyerlere, kursu takip ettiğini ve başarı durumunu belirten bir “koruma uzmanlığı” sertifikası veriliyor.

 

“Bomba imali”nin de öğretildiği belirtilen tahrip eğitim paketinin yer aldığı programda ise “gayri nizami harp” eğitimi paketi de bulunuyor.

 

Gayri nizami harp kursunun eğitim içeriği, SADAT’ın programında özetle şöyle yer alıyor: “İstihbarat, mukavemet harekâtı, gerilla harekâtı, kurtarma-kaçırma harekâtı, özel kuvvetler harekâtı, psikolojik harp harekâtı, gayri nizami harp liderliği.”

 

Gayri nizami harp kursunu kazananlar programa göre şu yetenekleri kazanıyorlar:

 

“Sabotaj, baskın, pusu, tahrip, suikast, kurtarma ve kaçırma, tedhiş, sokak hareketleri türü eylemlerde ve gizli etkinliklerden oluşan harekât teknikleri.”

 

Tanrıverdi, 2012 yılında TSK’den emekli olmuş 23 subay ve astsubayın kurduğu ve savunma alanında danışmanlık ve askeri eğitim veren SADAT şirketi, AKP’nin iktidarda olduğu 2012’de İstanbul Valiliği’nden özel güvenlik yetki belgesi alırken, şirketin kendi belgelerine göre, silahlı kuvvetlerin ve iç güvenlik güçlerinin organizasyonu, stratejik danışmanlık, özel savunma ve güvenlik eğitimleri ile donatım alanlarında hizmet vererek İslam dünyasının kendine yeterli bir askeri güç olmasını amaçlıyor. “İslam Birliği olacak mı, olacak. Nasıl olacak, Mehdi Hz. geldiği zaman. Peki, Mehdi ne zaman gelecek? Allah bilir. Peki, bizim bir işimiz yok mu, ortamı hazırlamamız gerekmez mi? İşte ASSAM bunu yapıyor” diyen Tanrıverdi, tepkiler üzerine Erdoğan’la görüştükten sonra başdanışmanlık görevinden istifa etmişti.İlgili konular

cumali önal

Bir paramiliter güç olarak SADAT

4 gün önce

Kaynakları, faaliyet alanları, gizli ilişkileri, iktidarla bağlantıları, hangi ülkelerli ilişki içinde olduğu hakkında pek çok soru işareti bulunan SADAT isimli paramiliter güç son günlerde yine Türkiye’nin gündeminde....Devamını oku
suikast

Ekrem İmamoğlu'ndan suikast iddialarına ilişkin açıklama

1 ay önce

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, kendisine yönelik suikast hazırlığı iddialarına ilişkin ilk kez açıklama yaptı. İmamoğlu açıklamasında, "Normal yaşamımda benim bundan haberim yok, zaten bu tür olayları çok da gerekmedikçe benimle paylaşmıyor yönetici arkadaşlarım" dedi....Devamını oku