Politika

İçişleri Bakanı Soylu, BirGün gazetesini hedef gösterdi

6 gün önce

soylu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kendi şirketinden kendi bakanlığına milyonlarca liralık dezenfaktan satan eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın kiraladığı evin 380 bin lira tutarındaki tadilatı masrafını bakanlığa ödettiğini haberleştiren BirGün gazetesini hedef gösterdi.

Ticaret Bakanlığı’na, kendisi ve eşine ait Nanoksia Biyoteknoloji firmasından 9 milyon liralık dezenfektan alındığının ortaya çıkmasının ardından görevden alınan Ruhsar Pekcan’ın kiraladığı evin tadilatını da bakanlık bütçesinden yaptırdığını BirGün gazetesi ‘Ruhsar Pekcan, kiraladığı evin tadilatını da bakanlığa yıkmış’ başlığıyla okuyucularına duyurdu.Twitter hesabı üzerinden BirGün’ün haberine tepki gösteren içişleri Bakanı Süleyman Soylu; “PKK’lı Birgün Gazetesi, hem yalan söylüyorsun, hem iftira atıyorsun… Bakanlığın tahsis ettiği konutun, sanki Sn. Ruhsar Pekcan’ın konutu gibi yansıtılması, ‘linç kampanyasında ben de olayım’ perişanlığıdır!” ifadelerini kullandı.

 

BirGün’ü hedef gösteren Soylu’nun paylaşımı şu şekilde:

 

ekran

BİRGÜN DAVA AÇACAK

 

Soylu’nun yaftalamasına Twitter hesabı üzerinden cevap veren BirGün İmtiyaz Sahibi ve Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Aydın, ”BirGün gazetesi sol, sosyalist bir yayın anlayışına sahip bağımsız bir gazetedir. PKK’lı diyerek asıl iftirayı siz atıyorsunuz. Bu ithamınızı yargıya taşıyacağımızı bilin isterim.” ifadelerini kullandı.

 

birgün


İlgili konular

aydın

AKP Etik Kurulu Başkanı Aydın, Soylu'ya zehir tavsiye etti

1 hafta önce

AKP Siyasi Erdem ve Etik Kurulu Başkanı ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kemalettin Aydın, gazeteci Erk Acarer'le tartışan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya "Soyun ve sülalen ile gurur duyuyoruz sayın Soylu bakanım" diye seslendi ve striknin zehri kullanmasını önerdi....Devamını oku
istifa

CHP'li Murat Bakan'dan Soylu'ya: 'Özür dilerim' de, istifa et

1 ay önce

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, hırsızlıkla suçlandığı için yaşamına son veren polis memuru İsmail Zeybek hakkında Meclis'e soru önergesi verdi....Devamını oku