Gündem

İçişleri Bakanlığı’ndan tam kapanma konusunda yeni açıklama

3 gün önce

kapanma

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Güvenlik ve Acil Durum Koordinasyon Merkezi'ni (GAMER) ziyaret ederek, burada yaptığı açıklamada, "Vatandaşlarımız bugüne kadar olmadığı kadar yasaklara riayet ediyor" diye konuştu.

Bakan Yardımcısı Ersoy, bakanlık bünyesindeki GAMER’e ziyaret etti. Ersoy, 26 kentteki kontrol noktasına canlı bağlantı gerçekleştirerek, tam kapanma döneminde yürütülen yoğunlaştırılmış dinamik denetim faaliyetleri hakkında bilgi aldıktan sonra, şu açıklamaları yaptı:

 

"Tedbirlerimizin uygulanmasını sağlamak, milletimizin bu beladan bir an önce kurtulmasına katkıda bulunmak amacıyla güvenlik birimlerimiz ülkemizin her köşesinde yoğun bir şekilde kontrollerine devam ediyorlar.

 

Bugün bu saat itibarıyla 2 bin 370 jandarma, 3 bin 186 emniyet kontrol ve denetleme noktamızda toplam 53 bin 482 görevlimiz ile denetimlerimiz devam ediyor.

 

Denetimlerimizde ve canlı bağlantılarımızda şunu gördük ki, vatandaşlarımız bugüne kadar olmadığı kadar yasaklara riayet ediyor, kısıtlamalara riayet ediyor ve gerçekten hükümetimizin, devletimizin aldığı bu kararlara uyum noktasında çok güzel bir gayret gösteriyor.

 

Geçmiş hafta sonları yaptığımız kısıtlamalara göre, neredeyse yüzde 50’nin üzerinde bir katılım yoğunluğunun sağlandığını, trafikte ise yüzde 65’in üzerinde bir rahatlamanın sağlandığını, yaptığımız canlı bağlantılarda arkadaşlarımızdan aldığımız bilgiler doğrultusunda rahatlıkla söyleyebiliriz."İlgili konular

kapak

İçişleri Bakanlığı'nın genelgesi yürürlüğe girdi

6 saat önce

İçişleri Bakanlığı'nın 81 ilin valiliğine gönderdiği 'market tedbirleri' konulu genelge bugün yürürlüğe girdi. Süpermarket ve zincir marketlerde 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 05.00'e kadar sürecek tam kapanma sona erene kadar sadece temel ihtiyaç ürünleri satılacak....Devamını oku
kürk

Bülent Ersoy’un kürkü tepkilere neden oldu

2 ay önce

Bülent Ersoy’un aldığı kürkün fiyatı tepkilere neden oldu. Bu kürk için 55 tilki öldürüldü. 150 asgari ücretlinin maaşına denk geldiği belirtildi....Devamını oku