Yaşam

İçkileri bitince el dezenfektanı içtiler! Sonuç: 7 kişi öldü

2 yıl önce

dezefaktan

Rusya’ya bağlı Yakutistan’ın Tattinsky bölgesindeki Tomtor köyünde parti veren bir grup kafadar, içkileri kalmayınca el dezenfektanı içtiler. Dezenfektan içen 9 kişiden 7 kişi yaşamını yitirirken, diğer 2 kişinin de yoğun bakımda olduğu bildirildi.

Hayatını kaybedenlerin arasında 41 yaşında bir kadın ve yaşları 27 ila 69 arasında değişen 5 erkek olduğu açıklandı. Diğer yandan son kurbanın da bugün vefat ettiği ifade edildi.

 

Bölge savcısı meydana gelen olayla ilgili, “Zehirlenme, dezenfektan içilmesi sonucu meydana geldi” açıklamasında bulundu. Partidekilerin pandemi sırasında el temizleyici olarak satılan yüzde 69 metanol içeren dezenfektanı içtiği ifade edilirken, yetkililer yerel halkı antiseptik içmemeleri konusunda uyardığı bildirildi.

 İlgili konular

Sahte içki

Sahte içki 2 günde 8 can aldı

1 yıl önce

Antalya'da sahte içkiden zehirlendiği öne sürülen kişi ölürken, son iki günde sahte içki nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 8'e yükseldi....Devamını oku
alkol

Sahte alkol faciası: 4 kişi daha hastaneye kaldırıldı

2 yıl önce

İzmir'de, sahte alkol içmeleri nedeniyle 11 kişi hayatını kaybederken, 4 kişi daha sahte alkolden zehirlenerek hastaneye kaldırıldı....Devamını oku