Magazin

İktidarın hedefindeki iki isimden ortak hamle

1 yıl önce

Fazıl say sezen aksu

Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say, İktidar tarafından hedef alınan sanatçı Sezen Aksu'nun yazdığı 'Avcı' şiirini besteleyeceğini duyurdu.  

Say, Twitter'dan yaptığı açıklamada, Sezen Aksu'nun şiiri bestelemeyeceğini, ondan izin aldığını söyledi.

 

Say ayrıca, Aksu'nun "en anlamlı şiiri" olarak nitelendirdiği Avcı şiirine, 2023 için hazırladığı 'Kadın Şairler' adlı projesinde yer vereceğini de belirtti. 

 

Say'ın Twitter'dan yaptığı açıklama şöyle:

 

"Hepinize güzel bir gün dilerim. Sessiz bir odadayım. Önümde 'Avcı' adındaki şiir. Nasıl bestelerim diye düşünüyorum.

 

Merak etmeyin, şairinden izin aldım. Kendisi bestelemeyecekmiş, yapmak isterim bu durumda, elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışırım layık olmak için.

 

Bir 'kadın şairler' projemden bahsetmiştim. 2023’e yetiştireceğim. Gülten Akın, Birhan Keskin, Nilgün Marmara, Gonca Özmen, Lale Müldür ve daha pek çok şair, genç şairler de var, 15. yüzyıldan Zeynep Hatun da var. Elbetteki Sezen Aksu da var. Ve bence en anlamlı şiiri... Çalışmaya."

 İlgili konular

avcı

AKP'nin kalesi Konya'da Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Avcı istifa etti

10 ay önce

AKP'nin kalesi Konya'da Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Selman Avcı görevinden istifa ettiğini sosyal medyadanduyurdu....Devamını oku
Fazıl Say

MHP'den Fazıl Say'a tehdit: Nasıl öteceğini iyi bil

1 yıl önce

Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say, "Fotoğrafı çeken de Devlet Bahçeli" diyerek yaptığı paylaşım üzerine MHP'den tehdit ve hakaretlerle dolu bir yanıt geldi....Devamını oku