Gündem

İmamoğlu, patlama üzerine olay yerine giderek inceleme yaptı

4 ay önce

patlama

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Üsküdar'da bir binada meydana gelen patlama üzerine, olay yerine giderek inceleme yaptı.

Üsküdar, Valide Atik Mahallesi Abacızade Sokak'ta dört katlı bir binanın en üst katında bugün öğlen saatlerinde meydana gelen ve doğal gaz kaynaklı olduğu tahmin edilen patlamada 4 kişi yaralandı. Olayın ardından patlamanın olduğu abartman ile birlikte bitişik nizamdaki toplam 6 apartman tahliye edilmişti.

 

Çevik kuvvet ekiplerinin de önlem alarak giriş-çıkışları engellediği sokakta hasar tespit çalışmaları ve binaların oturulabilirlik durumuna ilişkin incelemeler devam ediyor. Binanın büyük hasar alan en üst katının ise kontrollü olarak yıkılacağı ifade edildi.

 

Bu arada, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da patlamanın yaşandığı bölgeye gelerek incelemelerde bulundu. İtfaiye ve inceleme yapan ekiplerden bilgi aldı. İmamoğlu, ziyaretinin ardından herhangi bir açıklama yapmadan olay yerinden ayrıldı.

 İlgili konular

Diyarbakır

Sanayi sitesindeki patlamada 15 kişi yaralandı

3 ay önce

Diyarbakır'da 3'üncü Sanayi Sitesi'ndeki bir iş yerinde meydana gelen patlamada 15 kişi yaralandı....Devamını oku
İmamoğlu

İmamoğlu'ndan Tıp Bayramı mesajı: Hiçbir yere gitmeyecekler

3 ay önce

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 14 Mart Tıp Bayramı'na ilişkin sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a göndermede bulundu. İmamoğlu, "Hiçbir yere gitmeyecekler" dedi....Devamını oku