Politika

İnce'nin partisinin adı belli oldu

1 ay önce

ince

CHP eski Milletvekili Muharrem İnce'nin 4 Eylül 2020'de Sivas'tan başlattığı "Bin Günde Memleket Hareketi"nin, önümüzdeki aylarda "Memleket Partisi" adı altında siyasi parti olarak faaliyetlerini sürdüreceği iddia edildi.

Yalova eski Milletvekili İnce'nin geçen yıl eylül ayında Sivas Kongresi'nin yıl dönümünde bu kentten başlattığı Memleket Hareketi'nin partileşme çalışmaları sürüyor.

 

Memleket Hareketi olarak 70'e yakın kurucu üyeyle yoluna devam eden İnce'nin partileşmeye ilişkin kararını 5-10 gün içinde netleştirmesi, ilkbahar aylarında ise partinin kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığına sunması beklenirken, partinin adının "Memleket Partisi" olacağı belirtiliyor.

 

Önümüzdeki günlerde tüzük ve parti programı için kurucular kurulu üyeleriyle bir araya gelmesi beklenen İnce'nin, şubat ayı sonunda veya mart ayı başında ise CHP'den istifa edeceği belirtiliyor. İnce ile ilgili CHP'den bir ihraç kararının ise çıkması beklenmiyor.

 

CHP'deki ortak düşünce İnce'nin istifasını beklemek yönünde.

 

Bazı eski CHP milletvekillerinin yanında yer aldığı İnce'ye, CHP'li mevcut milletvekillerinin bazılarından da destek gelebileceği ifade edilirken, ilk etapta CHP'li 3 ismin Memleket Partisine katılacağı, bu sayısının daha sonra artabileceği kulislerde konuşuluyor.

 

Bu arada İYİ Parti'nin kurucuları arasında yer alan ancak daha sonra istifa eden emekli Kurmay Albay Ali Türkşen'in de İnce ile beraber hareket edeceği öğrenildi.İlgili konular

chp

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, partisinden istifa etti

2 saat önce

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla partisinden istifa ettiğini açıkladı....Devamını oku
erdoğan

Erdoğan, 'Kanal İstanbul' konusunda kararlı olduklarını açıkladı

4 gün önce

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Kanal İstanbul' ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Erdoğan, " Onlara rağmen Kanal İstanbul'u yapacağız, inadına yapacağız" dedi....Devamını oku