Dünya

İran'da okula gitme zorunluluğu kaldırıldı

2 yıl önce

iran

"Sınıf ortamında eğitim görmek istemeyen öğrenciler televizyon veya sosyal platformları kullanabilirler"

İran Milli Eğitim Bakanı Muhsin Hacı Mirzayi, öğrencilerin okula gitmek zorunda olmadıklarını belirterek, "Sınıf ortamında eğitim görmek istemeyen öğrenciler televizyon ve sosyal platformları kullanabilirler" dedi.

 

İran'da Koronavirüs salgınının gölgesinde okullar 5 Eylül tarihinde açılmıştı. İran Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, sağlık protokollerine bağlı kalarak okulların açıldığı ve koronavirüs risk seviyesine göre bazı okullarda eğitimin uzaktan yapılacağı aktarılmıştı. Milli Eğitim Bakanı Muhsin Hacı Mirzayi yaptığı açıklamada, öğrencilerin okula gitmek zorunda olmadıklarını belirterek, sadece bazı devlet ve özel okulların öğrencilere okula gelme zorunluluğu uyguladığını belirtti.

 

Mirzayi, "Biz hiçbir zaman okula gitmenin zorunlu olduğunu söylemedik. Öğrenciler için önceliğimiz eğitimin sınıf ortamında yapılması. Ancak okula gitmekte bir zorunluluk yok" ifadelerini kullanarak, "Sınıf ortamında eğitim görmek istemeyen öğrenciler televizyon veya sosyal platformları kullanabilirler" dedi.

 

Uzaktan eğitim için Bakanlık tarafında üretilen "Şad" adlı programdaki sorunların bu hafta giderileceğini aktaran Mirzayi, isteyen her öğrenciye uzaktan eğitim imkanının sağlanacağını vurguladı. Okullarda yüz yüze eğitimin ise aynı şekilde devam edeceğini belirten Mirzayi, öğrenci sayısına bakılmadan isteyen öğrencilere sınıflarda eğitimin verileceğini kaydetti.

 İlgili konular

okul

Okullar arası bilgi yarışmasında çocuklara AKP'li başkanın ismi soruldu

10 ay önce

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde okullar arası düzenlenen bilgi yarışmasında sorulan soruyu paylaştı....Devamını oku
Askeri uçak

Askeri uçak düştü; 3 kişi yaşamını yitirdi

11 ay önce

İran'da bir askeri uçak düşerken, uçağın düşmesi sonucu üç kişinin hayatını kaybettiği belirtildi....Devamını oku