Dünya

İran'dan ABD ile görüştüğü iddialarına yalanlama

3 yıl önce

İran'dan ABD ile görüştüğü iddialarına yalanlama

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Musevi, İran ile ABD arasında herhangi bir görüşmenin olmadığını belirtti.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Abbas Musevi, İran devlet medyasında yer alan açıklamasında, İran ile ABD arasında herhangi bir görüşmenin olmadığını belirtti.
 
Musevi, ara bulucular üzerinden görüşmelere başladıkları yönündeki açıklamaları reddederek, "İran ile ABD arasında doğrudan veya dolaylı yoldan hiçbir görüşme olmamıştır" dedi.
 
Umman Dışişleri Bakanı Yusuf bin Alevi'nin geçen hafta İran-ABD arasında ara buluculuk yapmak üzere Tahran'a geldiği iddia edilmişti. İngiltere merkezli Mecelle dergisine röportaj veren bin Alevi, "Üçüncü taraflarla ABD ve İran arasında yükselen gerilimi yatıştırmak için çalışıyoruz" açıklamasında bulunmuştu.
 
Öte yandan Kuveyt Dışişleri Bakan Yardımcısı Halid el-Carullah, bölgede artan gerginliğin sona erdirilmesi için ABD ile İran arasında müzakerelerin başladığını belirterek Irak'ın da gerginliğin azaltılması için hem İran'a hem de ABD'ye heyet göndermeye hazırlandığı kaydedilmişti.
 
İran Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Sözcüsü Keyvan Hüsrevi ise birçok yabancı yetkilinin son günlerde ABD'yi temsilen İran'a geldiğini doğrulayarak, "Bu ziyaretlerin bir kısmı basına yansıyor, bazıları da mahrem kalıyor" ifadesini kullanmıştı.

 İlgili konular

Çavuşoğlu

Ukrayna Çavuşoğlu ve Erdoğan'ı yalanladı

10 ay önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "4 başlık üzerinde mutabakat varmış gibi bir durum söz konusu. " sözlerinin ardından Ukraya Dışişleri Bakanı Dmytro Kuleba açıklamada bulundu....Devamını oku
abd

Rusya'dan ABD'ye uyarıcı nota: İlişkiler kopma noktasında

10 ay önce

Rusya Dışişleri Bakanlığı, ABD'ye Başkan Joe Biden'ın Rusya lideri Vladimir Putin'e yönelik 'savaş suçlusu' sözleri nedeniyle nota verdi....Devamını oku