Gündem

İran'dan gelen son uçak İstanbul Havalimanı'na indi

2 yıl önce

İran'dan gelen son uçak İstanbul Havalimanı'na indi


Sağlık Bakanlığı'nın İran'dan Türkiye'ye yapılan seferlerin saat 20.00 itibarıyla geçici olarak durdurulması kararının ardından İran'dan gelen son uçak İstanbul Havalimanı'na indi.
 
Bilim kurulunun Sağlık Bakanlığı'na tavsiyesi üzerine Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs vakalarına yönelik Türkiye'nin alacağı tedbirler kapsamında Uluslararası sağlık tüzüğü çerçevesinde İran'dan Türkiye'ye yapılacak tüm uluslararası uçuşların saat 20.00 itibarıyla tek taraflı ve geçici olarak durdurulduğunu duyurmuştu.
 
Uçuş yasağının başladığı saatlerde havada olan İran Air uçağı İstanbul Havalimanı’na indi. İran’dan gelen yolcuların maske taktığı ve ellerine sprey sıktığı görüldü.
 
Sağlık Bakanlığı'na bağlı bilim kurulunun tavsiyesi üzerine alınan karar üzerine İran'dan Türkiye'ye yapılan uçuş seferleri ikinci bir karara kadar yapılmayacak.


İlgili konular

Atatürk Havalimanı

Atatürk Havalimanı’nda kargo uçuşları sona erdi

3 ay önce

Atatürk Havalimanı’nda kargo uçuşları sonlandırılırken, havayolu şirketleri operasyonlarını bugünden itibaren İstanbul Havalimanı’ndan gerçekleştirecek....Devamını oku
İstanbul Havalimanı

İstanbul Havalimanı 100 milyonu aşkın yolcuyu ağırladı

7 ay önce

Dünyanın en büyük havalimanı ve bölgenin en önemli küresel aktarma merkezi olan İstanbul Havalimanı, 27 Eylül itibarıyla 100 milyonu aşkın yolcuya ev sahipliği yaptı....Devamını oku