Gündem

İranlı gencin ölümüyle ilgili Bayraktar'ı adres gösterdi: Soruşturma açıldı

2 yıl önce

bayraktar

Halk TV’de katıldığı programlarda İran asıllı Mesut Mevlevi’nin ölümü ile Selçuk Bayraktar’ın yetkilisi olduğu Baykar Makine arasında ilişki kuran Mustafa Hoş hakkında dava açıldı. Hoş, ‘İftira’ suçundan yargılanacak.

Halk TV'de katıldığı programlarda Baykar Makine yetkilileri Özdemir Bayraktar ve Selçuk Bayraktar ile ilgili söylediği sözler nedeniyle Halk TV'de program yapan Mustafa Hoş hakkında iddianame düzenlendi.

 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, Halk TV programı olan gazeteci Mustafa Hoş hakkında verilen şikâyet dilekçesine yer verildi. Dilekçede, Hoş'un 13 – 16 Şubat tarihlerinde Halk TV'de yayınlanan programlarda, Selçuk Bayraktar ve Özdemir Bayraktar'ın yetkilisi olduğu Baykar Makine şirketi ile İstanbul'da silahlı saldırı sonucu öldürülen Mesut Mevlevi isimli kişi arasında irtibat kurmaya çalıştığı yer aldı.

 

İddianamede, şikâyet dilekçesi ardından soruşturma başlatıldığı, bu soruşturma kapsamında şikayete konu haber programlarının ses ve görüntü kayıtlarının yer aldığı dijital materyalin bilirkişi marifetiyle incelendiği belirtildi.

 

Şüpheli Mustafa Hoş hakkında 'İftira' suçundan ceza talep edildi. Dava, ilerleyen günlerde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde hâkim karşısına çıkacak.İlgili konular