Gündem

İsmail Saymaz'dan Sedat Peker detayı

6 ay önce

Sedat Peker

Gazeteci İsmail Saymaz, bulunduğu Birleşik Arap Emirlikleri’nde ev hapsine alındığı ve internete erişiminin kesildiği belirtilen organize suç örgütü lideri Sedat Peker hakkında aldığı yeni bilgiyi canlı yayında açıkladı.

Saymaz, Peker’in eşi ve çocuklarının internete erişiminin yeniden sağlandığını söyledi.

 

Gazeteci Erk Acarer, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklama ile organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in, bulunduğu Birleşik Arap Emirlikleri’nde ev hapsine alındığını ve ailesi ile birlikte internete erişimlerinin de kesildiğini öne sürmüştü.

 

Aradan geçen bir haftalık süreçte Peker’in akıbeti güncelliğini korurken gazeteci İsmail Saymaz, Halk TV’de katıldığı canlı yayında aldığı yeni bilgileri açıkladı.

 

Saymaz, Sedat Peker ile ilgili yeni bilgiyi şu sözlerle aktardı:

 

"Geçen hafta konuşmuştuk. Sedat Peker'den bir gün boyunca haber alınamıyor diye. Ben yakın çevresine sordum. Öğrendiğim kadarıyla yakın çevresi dedi ki 'kendisinin sağlığı iyi, morali yerinde, gözaltına alındığı ya da enterne edildiği ile ilgili haberler asılsızdır.

 

Toplantıya çağırılmadı. Başka bir ülkeye gönderilmesi yönündeki bilgiler de doğru değil. Çekirdek ailesi ve çalışma arkadaşlarıyla birlikte kaldığı konutta yaşamına devam ediyor. Uygulanan dijital tecrit koşulları sürüyor. Ailesinin internete erişimi için yaptığı görüşmeler devam ediyor' denilmişti geçen hafta sorduğum sorular üzerine.

 

Yeni bir gelişme olduğunu bildiren Saymaz, sözlerine şöyle devam etti:

 

"Beklenti şöyleydi. Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri barıştı. Emir Türkiye'ye geldi. Hemen arkasından da Sedat Peker'i gönderirler. Bugün öğrendiğim kadarıyla aksi olmuş. Sedat Peker'in eşinin ve çocuklarının internet erişimi açılmış. Tüm evin interneti kesilmişti. Öğrendiğim kadarıyla eşine ve çocuklarına bu izin verilmiş"İlgili konular

Et

Ete yüzde 48 zam sonrası Et ve Süt Kurumu önünde kuyruk

3 ay önce

Et fiyatlarına yüzde 48 zamla birlikte, 1 kg kıymanın kilosu 56 liradan 83 liraya ulaşırken, Sivas'ta vatandaşlar Et ve Süt Kurumu'nun önünde sınırlı miktarda et için kuyruk oluşturdu....Devamını oku
Sedat Peker

Sedat Peker aylar sonra ortaya çıktı

4 ay önce

Sosyal medyadan aylardır paylaşım yapmayan Sedat Peker'in ailesi ve çevresindeki korumalarla gezintiye çıktığı bir videosu yayınlandı....Devamını oku