Politika

İsrail Büyükelçiliği'nden skandal paylaşım için yeni açıklama

1 yıl önce

İsrail Büyükelçiliği

İsrail Ankara Büyükelçiliği, onaylı Instagram hesabından, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Biden zirvesine ilişkin bir capsten alınma fotoğraf paylaşımının 'siber saldırı' sonucu gerçekleştiği bilgisini paylaştı.

İsrail'in Ankara Büyükelçiliğinden, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Joe Biden'ın 2 gün önce Roma'da gerçekleştirdiği görüşmeye ilişkin resmi Instagram hesapları üzerinden yapılan 'esprili paylaşıma' ilişkin açıklama geldi.

 

Büyükelçilik, olayla ilgili olarak 2 Kasım gecesi yayımladığı açıklamada paylaşımın kendileri tarafından yapılmadığını belirterek, “Üzülerek bildiririz ki, 02 Kasım 2021 tarihinde 22.10 sularında Büyükelçiliğimize ait resmi sosyal medya hesaplarımızdan biri siber saldırıya maruz kalmış, saldırıya müdahalemiz devam ederken hesabımız aracılığıyla bir takım uygun olmayan içerikler paylaşılmıştır” ifadelerini kullandı.

 

Açıklamada, “Bu paylaşımın tarafımıza ait olmadığını kamuoyunun bilgisine sunar, bu uygunsuz paylaşım nedeniyle yaşanan her türlü olumsuzluk ve karmaşa konusunda üzüntülerimizi bildiririz” denildi.

 

İsrail Büyükelçiliği'nin Instagram hesabından gündem üzerine mizansen 'haberler' yapan Zaytung'un "“F-35 Pazarlığında Sona Gelindi: Dışişleri Bakanlığı Uçakların Yerine 1.4 Milyar USD Değerinde iPhone 13 Pro ve AirPods İçin Bastırıyor...” başlıklı makalesi 'hikaye' olarak paylaşılmıştı.

israil

 İlgili konular

katar

Katar Savunma Bakanı: ABD ve Türkiye ile stratejik ittifakımız başarılı

7 ay önce

Katar Savunma Bakanı Halid bin Muhammed el-Atiyye, ülkesinin Türkiye ve ABD ile stratejik ittifakının güçlü olduğunu ifade etti....Devamını oku
rutte

Başbakan Rutte: Türkiye bu ihtilafta (Rusya-Ukrayna) kilit rol oynuyor

8 ay önce

Hollanda Başbakanı Rutte, 'Türkiye bu ihtilafta (Rusya-Ukrayna müzakereleri) kilit rol oynuyor' diye konuştu....Devamını oku