Politika

İsrail gazetesinde gündem Erdoğan: Muhaliflere baskıyı artırıyor

1 yıl önce

Erdoğan

Orta Doğu medyası, Türkiye'de son dönemde yaşanan ekonomik kriz ve siyasi gerilimi inceledi.

İsrail’in çok okunan gazetelerinden Jerusalem Post’ta dikkat çeken bir haber/analiz konu oldu.

 

Orta Doğu haberleri özelinde içerik üreten The Media Line isimli medya kuruluşunun haberini yayınlayan gazete, “Türkiye Cumhurbaşkanı’nın popülaritesi azaldıkça, Erdoğan’ın muhalifleri üzerindeki baskı artıyor” başlığını kullandı.

 

Gazete, “Analistler, Türkiye’deki kur krizi ve artan tüketici fiyatlarının Erdoğan’ın yeniden seçilme şansına zarar verdiğini söylüyor” yorumunu yaptı.

 

Geçen hafta mecliste fiziksel olarak vekillerin karşı karşıya geldiğini ve kavga çıktığını aktaran gazete, “Muhalifler ve analistler, Türkiye cumhurbaşkanının popülaritesinin düşmesiyle birlikte saldırganlığın da artacağını söylüyor” ifadesine yer verdi.

 

“MUHALEFET ZEMİN ELDE EDİYOR”

 

Türkiye’de erken seçim iddialarının gündeme geldiğini fakat Erdoğan’ın bunu yalanladığını yazan gazete, “Anketler muhalefet partilerinin Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı zemin elde ettiklerini gösteriyor. Türk Lirası daha önce 2018’de ABD’li rahibin (Rahip Brunson) tutuklanması sonrasında ABD’nin yaptırım uygulamasıyla birlikte düşmüştü.

 

Şu anki krizin sorumlusu olarak kısmen Erdoğan’ın partisinin 2019’daki yerel seçimlerde İstanbul ve başkent Ankara’yı kaybetmesi gösteriliyor. Bu, cumhurbaşkanının göreve geldiğinden beri yaşadığı en büyük siyasi yenilgi” yorumunu yaptı.İlgili konular

erdoğan

Erdoğan: Müzakere öncesi biz de heyetlerle kısa bir görüşme yapacağız

10 ay önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rusya ve Ukrayna heyetleri, yarın İstanbul'da tekrar bir araya geliyor. Toplantı öncesi biz de heyetlerle bir araya gelerek kısa bir görüşme yapacağız" diye konuştu....Devamını oku
Erdoğan

Erdoğan: Bakraç içinde Manda yoğurdu, hurma, bal ve yulaf ezmesi yer uyurum

10 ay önce

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Tokat ziyaretinde çiftçiler ile bir araya geldi....Devamını oku