Dünya

'Amerika'ya en iyi tepki' anketinden çıkan sonuç

4 yıl önce

'Amerika'ya en iyi tepki' anketinden çıkan sonuç


Yapılan son ankete göre Türk halkının yüzde 88’i ABD’yi düşman olarak görüyor. Ayrıca, yaşanan son krizin ardından ABD'ye karşı nasıl tepki verilmesi gerektiği de ankette soruldu.

  MAK Danışmanlık tarafından 15–20 Ağustos 2018 tarihleri arasında 30 büyükşehirde 5 bin 900 kişiyle yüz yüze görüşülerek yapılan ‘Türkiye- ABD ilişkilerine toplumsal bakış’ başlığıyla yapılan araştırmanın sonuçlarına göre, Türk milleti ABD’yi artık bir müttefik ülke değil düşman olarak görüyor.   Star gazetesinde yer alan habere göre, araştırmada Erdoğan’ın ABD’ye yönelik açıklamaların da destek gördüğü ortaya çıktı. İşte araştırmanın sonuçları:  AMERİKA DOST DEĞİL ‘Son gelişmeleri de dikkate aldığımızda ABD’nin halen Türkiye’nin müttefiki / dostu olduğunu söyleyebilir miyiz’ şeklindeki soruya katılımcıların yüzde 88’inin ‘Hayır’ dediğine dikkat çeken araştırma şirketi, bunun yorumu için ise “Toplum, ABD’yi net olarak Türkiye Cumhuriyetine karşı hasmane tavırlar geliştiren bir düşman olarak algılamaktadır” denildi.


İlgili konular

biden putin

Yarınlara Giden Yolda Rusya Ukrayna Savaşı

11 ay önce

Çin ile bir mücadeleye girişmeden önce Rusya'yı aradan çıkartmak, olmadı Çin ile birlikte hareket edemeyecek, ona destek veremeyecek hale getirmek ya da Batı, Çin ile uğraşırken Putin'in Rusya'nın sınırlarını genişletmesinin önüne geçmek en makul strateji gibiydi....Devamını oku
Kasapoğlu

Kasapoğlu rap dinleyememekten yakındı

1 yıl önce

Kasapoğlu, Hürriyet gazetesinden Fırat Karadeniz' in sorularını yanıtladı.  ...Devamını oku