Gündem

İstanbul'da 'kar' anketi, yandaşları boşa düşürdü!

1 yıl önce

imamoğlu kar

İstanbul Ekonomi Araştırma ve Danışmanlık'ın 25 Ocak tarihinde yaptığı "İstanbul'da karla mücadele algısı" anketinden çarpıcı sonuçlar çıktı.

İstanbul Ekonomi Araştırma ve Danışmanlık Direktörü Can Selçuki'nin sosyal medya hesabından paylaştığı anket sonuçlarına göre, iktidarın muhalefete karşı yürüttüğü kara propaganda başarıya ulaşamadı.

 

Selçuki, şu sözlerle anketi yayımladı:

 

"Bugün karla mücadelede kim başarılı, kim başarısız uzunca tartıştık. Sizlerle 25 Ocak 2022 tarihinde İstanbul çapında 39 ilçede 800 kişi ile yaptığımız anket çalışmasının sonuçlarını paylaşmak isterim. Araştırma, 25 Ocak 2022 tarihinde İstanbul Ekonomi Araştırma mobil paneli üzerinden yapılmış ve şirketin öz kaynakları ile finanse edilmiştir."

 

Karla mücadelede:

 

- Genel olarak yetkililer: %28

- Hükümet: %29

- İBB: %37 oranında başarılı/çok başarılı bulundu.

 

Ankete göre İstanbulluların %37'si, sorumluluğun tüm kurumlarda olduğunu ifade etti. Yüzde 35'lik kısım sorumluluk İBB'de derken yüzde 27'lik kısım ise sorumluluğun hükümette olduğunu söyledi.

 

Hükümetin muhalefeti başarısız göstermek için "algı operasyonu" yaptığını düşünenlerin oranı yüzde 42.9 oldu. "Hükümet, muhalefeti başarısız göstermek için algı operasyonu yapıyor mu?" sorusuna "hayır" diyenlerin oranı ise yüzde 35.6 oldu.

 

İktidara karşı bir algı operasyonu olduğunu düşünenlerin oranı ise yüzde 27.6 olarak hesaplandı. "İktidara karşı bir algı operasyonu yok" diyenlerin oranı ise yüzde 46.7 oldu.İlgili konular

Işıl Açıkkar

Bakanlığa ait bölgede İBB’yi eleştiren TRT spikerine tepki yağdı

1 yıl önce

Ulaştırma Bakanlığı'nın sorumluluk alanında bulunan yol için İstanbul Büyükşehir Belediyesini suçlayan TRT spikeri Işıl Açıkkar, sosyal medyada gündem oldu....Devamını oku
Isparta

Yer yine Isparta: Kar başladı, elektrik kesintileri yaşandı

1 yıl önce

Isparta'da gece etkili olan kar yağışı, hayatı olumsuz etkilerken, bazı yolların kapanması nedeniyle ulaşımda aksama yaşandı, elektrik kesintileri oldu....Devamını oku