Gündem

İşten atılan işçi, fabrikanın müdürünü vurdu

3 yıl önce

İşten atılan işçi, fabrikanın müdürünü vurdu


Tekirdağ'da işten çıkarıldığı kimya fabrikasına alacağını istemek için giden işçi, tartıştığı eski müdürünü yaraladı.
 
Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde, işten çıkarıldığı kimya fabrikasına alacağını istemek için giden A.Y. (41), tartıştığı eski müdürü M.Ç.’yi yaraladı.
 
Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren kimya fabrikasında çalışan A.Y., yaklaşık 1 ay önce işten çıkarıldı. A.Y., alacağı bulunduğu gerekçesiyle 18 Temmuz'da fabrikaya gidip, fabrikanın işletme müdürü M.Ç. ile görüşmek istedi. Fabrika girişindeki güvenlik kulübesi önünde M.Ç. ile karşılaşan A.Y., görüşmek istediğini söyledi.
 
Bunun üzerine ikili arasında tartışma çıktı. Tartışma sırasında A.Y. tabancayla M.Ç.’nin bacaklarına 2 el ateş etti. Yaralanan M.Ç., ihbar üzerine gelen ambulansla Çerkezköy Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.
 
Polise teslim olan A.Y., ifadesinde işten çıkarıldıktan sonra alacağını almak için eski müdürü ile telefonla konuştuğunu ancak parasını alamadığını anlattı. A.Y., "Beni neden çıkardıklarını sorduğumda yakamı tutarak ‘Kusura bakma birilerini harcamamız gerekiyordu, ben de sizi harcadım’ dedi. Alaycı bir üslupla konuştuğu için üzerimdeki tabancayı çıkarıp, korkutmak istedim ve yere doğru ateş ettim. Daha sonra polislerin gelmesini bekledim" dedi.


İlgili konular

Türk gemileri

Türk gemilerinin güvenlik seviyesi yükseltildi

1 yıl önce

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından Karadeniz’de bulunan Türk gemileri için güvenlik seviyesinin yükseltildiği bilgisini paylaştı....Devamını oku
rektör

Rektörden güvenlik görevlilerine ‘dövün’ talimatı

2 yıl önce

Ege Üniversitesi’nde, 3 yıldır kantin işleten Songül Kaplan’ın sözleşmesini iptal ederek büfesini yıktıran eski AKP milletvekili ve Ege Üniversitesi (EÜ) Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’ın, kendisine dava açan ve kazanan Songül Kaplan’ın oğlu Doğancan Kaplan’ın üniversiteye alınmaması için güvenlik görevlilerine ‘Kesinlikle içeri alınmayacak. Eğer girmek istenirse zor kullanılacak ve polis çağrılacak” yönünde talimat verdiği öne sürüldü. Kaplan, oğlunun fotoğraflarının kampusun güvenlik kulübelerinde bulunan ‘aranan şahıslar’ bölümüne asılarak üniversiteye girişinin engellendiğini söyledi....Devamını oku