Spor

İtalya Serie A'da 11 yıl aradan sonra Inter şampiyon!

5 gün önce

inter

Milano temsilcisinin şampiyon olmasıyla Serie A'da son 9 sezonu domine eden Juventus'un hegemonyası sona ermiş oldu.

İtalya Serie A'nın 34. haftasında Atalanta'nın Sassuolo ile deplasmanda 1-1 kalmasıyla beraber, en yakın rakiplerine 13 puan fark atan Inter, 11 yıl sonra şampiyonluğu yakaladı.

 

İtalya Serie A'nın 34. haftasında Inter dün Crotone'yi Hakimi ve Eriksen'in golleriyle 2-0 mağlup etti. Ligde 82 puana ulaşan Mavi-Siyahlılar en yakın takipçileri Milan, Napoli ve Atalanta'ya 13 puan fark atarak, bitime 4 hafta kala şampiyonluğunu garantiledi.

 

Milano temsilcisinin şampiyon olmasıyla Serie A'da son 9 sezonu domine eden Juventus'un hegemonyası sona erdi. 11 yıl sonra ligde şampiyonluğa ulaşan Inter, şampiyonluk sayısını 19'a çıkardı. 

 

 İlgili konular

augustus

İlk Roma imparatoru Augustus'un 2 bin yıllık mermer büstü bulundu

7 saat önce

İtalya'da tarihi çok eskilere dayanan Iseria kasabasında arkeologlar önemli bir keşfe imza attı. Tesadüf eseri bulunan mermer büst, ölüm döşeğindeyken tuğladan bir Roma'yı mermer bir Roma'ya dönüştürdüğünü söylediği rivayet edilen ilk Roma imparatoru Augustus'a ait....Devamını oku
çavuşoğlu

Çavuşoğlu'ndan İtalya Başbakanı'na tepki

4 hafta önce

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İtalya Başbakanı'nın Erdoğan'a diktatör demesine ilişkin bir açıklama yaptı....Devamını oku