Dünya

İtalya'dan Türkiye'nin arabulucu çalışmalarına tam destek

8 ay önce

italya

İtalya Dışişleri Bakanı Di Maio, Rusya-Ukrayna savaşında Türkiye’nin yürüttüğü ara buluculuk çalışmalarına İtalya’nın tam destek verdiğini söyledi.

İtalya Dışişleri Bakanı Luigi Di Maio, AB Dışişleri Bakanları Toplantısının ardından İtalyan basınına, Rusya’nın Ukrayna’ya açtığı savaştaki gelişmeler başta olmak üzere toplantının gündemindeki konulara ilişkin açıklamalar yaptı.

 

Ukrayna'dan gelen görüntülerin kendilerini barış için çalışmaya teşvik ettiğini söyleyen Di Maio, "Bir saat önce Türk mevkidaşım Mevlüt Çavuşoğlu ile görüştüm. Müzakerelerin nasıl gittiğini görüştük. Biz, İtalya olarak Türkiye’nin ileriye taşıdığı müzakereleri tam şekilde destekliyoruz. Türkiye, sadece NATO müttefiki değil, şu aşamada tarafları barış anlaşmasına götürmeye yönelik diyalog için önemli bir ülke. Biz şu anda hepimiz onların çabasını desteklemek için uğraşıyoruz." ifadelerini dile getirdi.

 

 İlgili konular

Erdoğan-Herzog

ABD’den çarpıcı yorum: Birbirleriyle uyumsuz ikili

8 ay önce

İsrail Cumhurbaşkanı Herzog'un iki günlük Türkiye ziyareti bugün başlarken, görüşme öncesinde ABD medyasında dikkat çekici bir analiz yayınlandı....Devamını oku