Sağlık

İtalya'dan Türkiye'ye vize

6 ay önce

İtalya

İtalya, Türkiye'yi "Kovidsiz turizm koridoru"na dahil etti.

Koronavirüsün Omicron varyantı nedeniyle tedbirleri sıkılaştıran İtalya, Türkiye ile seyahatlerde uygulanan kısıtlamaları gevşetme kararı aldı.

 

BBC Türkçe'den Övgü Pınar'ın haberine göre, Sağlık Bakanı Roberto Speranza'nın dün akşam imzaladığı ve Şubat ayından itibaren geçerli olacak düzenlemeyle Türkiye "Kovidsiz turizm koridoruna" dahil edildi. Bu koridor uygulamasına alınan ülkelere yapılacak turizm amaçlı seyahatlere, şartlar dahilinde izin veriliyor.

 

Bu ülkelere turistik seyahatler için yolcuların Kovid aşısı yaptırdıklarını ya da hastalığı geçirip iyileştiklerini belgelemeleri gerekiyor.

 

Ayrıca yolculuk öncesi ve sonrası Kovid testi yaptırma zorunluluğu uygulanıyor. Bir haftadan uzun seyahatlerin 7. gününde de bir test talep ediliyor.

 

Seyahatlerden en fazla 48 saat önce yapılmış test sonucunun yanı sıra, İtalya'ya girişte havalimanında da test yaptırmak ve test sonuçlarının negatif olması gerekiyor.

 

Bu şartları yerine getirenlerin, turizm amaçlı seyahatlerine izin veriliyor ve İtalya'ya dönüşte karantinaya girmeleri gerekmiyor.İlgili konular

almanya

Almanya Şansölyesi Scholz yarın Türkiye'ye geliyor

5 ay önce

Almanya Federal Cumhuriyeti Şansölyesi Olaf Scholz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın davetine icabetle yarın Türkiye'ye resmi bir ziyarette bulunacak....Devamını oku