Ekonomi

İthal telefona taksit sınırı

3 yıl önce

İthal telefona taksit sınırı


Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) fiyatı 3 bin 500 liranın üzerindeki telefonları almak için kullanılan kredilerin taksit sayılarını 6 aydan 3 aya indirmeye hazırlanıyor.
 
BDDK cep telefonlarına 3 bin 500 lira altı ve üstü telefonları ayırarak ithal cep telefonların taksit sayılarını sınırlı tutmuştu.
 
2019 yılının şubat ayında 3 bin 500 liranın üzerindeki cep telefonları için kullandırılan kredilerde 12 aylık taksit imkanının nisan ayı sonuna kadar süreceği açıklanmıştı.
 
Ancak daha sonra 12 taksitten vazgeçildi ve 3 bin 500 lira üstü cep telefonları için taksit sayısı 6 ay olarak uygulanmasına karar verildi.
 
Hürriyet'ten Neşe Karanfil'in haberine göre BDDK şimdi 3 bin 500 liranın üzerindeki cep telefonları için taksit sayısını 3’e düşürmeye hazırlanıyor.
 
Bankaların Kredi İşlemlerine İlişkin Yönetmelik taslağında, “...fiyatı üç bin beş yüz Türk Lirasına kadar olan cep telefonu alımı amacıyla kullandırılan kredilerin vadesi on iki ayı, fiyatı üç bin beş yüz Türk Lirası’nın üzerinde olan cep telefonu alımı amacıyla kullandırılan kredilerin vadesi üç ayı aşamaz” ifadesi yer aldı.


İlgili konular

yavaş

Mansur Yavaş, “Çıkar telefonunu, hani öyle diyorlar ya” dedi

1 yıl önce

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyen gençlere "Çıkar telefonunu" diyerek takıldı....Devamını oku
DEVA Partisi

DEVA Partisi: Sosyal medyayı hükûmetin baskısına bırakmayacağız

1 yıl önce

DEVA Partisi Sözcüsü İdris Şahin, partisinin Genel Merkez Başkanlık Kurulu’nun ardından yaptığı açıklamada, beklenen sosyal medya düzenlemesini değerlendirdi....Devamını oku