Politika

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener grup toplantısında konuştu

6 gün önce

akşener

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Ekonomik krize, yurttaşın günden güne fakirleştiğini ifade eden Akşener, "Artık Sayın Erdoğan damada inanmıyor. Eskiden, 'Kriz yok, uçuyoruz' diyordu şimdi 'Sabır' diyor. Geçeceksin bunları sayın Erdoğan, geçeceksin. Cefayı bal eylemek millete, sefayı bal eylemek Saray'a. Yok öyle yağma sayın Erdoğan" diye konuştu.

Hatay ve Kahramanmaraş’taki orman yangınları canımızı yaktı diyen Akşener, Cennet doğamızı yakanları yüce Allah’a havale ediyorum dedi. Bu işin arkasında hayata ve insana dair her şeye düşman olan terör örgütünün olduğuna dair şüpheler var. PKK’nın gerçek yüzünü bütün dünyaya göstermek en başta hükümetin görevidir. 

 

Akşener konuşmasını şöyle sürdürdü:

 

Oysa bu alçaklık bütün dünyada yankılanmalıydı ama olmadı. Çünkü bunu yapmak için liyakat, devlet ciddiyeti, vatan sevgisi icab eder. Bu vesileyle vatan sevgisi gösterip alevlerle mücadele eden itfaiyelerimizi, orman işçilerini, sağlık görevlilerini kutluyorum. Buradan iktidarı uyarıyorum milletimiz yangın felaketinin ardından rant felaketinden endişe ediyor. O bölgelere dikilecek tek bir konutun, otelin vebali büyüktür. Bir an önce ağaçlandırma çalışmaları yapıp milletin endişelerini giderin.

 

Moskova’daki ateşkes masasından kalktıktan birkaç saat sonra Gence’de sivillere saldıran bu gözü dönmüşlüğe bir son verilmeli. Artık Türkiye kurulacak bir masada olmalıdır. Sayın Aliyev, yaptığı açıklamada Türkiye’nin masada olmasını belirtmişti. Kardeşlerimizle olmamız gereken masa bizim için ar meselesidir. Daha haziran ayında Türkiye’ye uyguladığı silah ambargosunu kaldıran Kanada, Ermeni diyasporasının baskısıyla yeniden ambargo uyguladı. Şüphesiz bundan sonra da başka masalar kurulacak. Türkiye, o masalarda kardeşiyle yan yana oturmalıdır. Bunu Azerbaycan’ın yalnız olmadığını dosta düşmana göstermek için talep etmelidir.



İlgili konular

erdoğan

Seçim yatırımı mı? 4 milyon kişinin borcu yapılandırılacak

5 saat önce

Erdoğan’ın talimatıyla 4 milyon kişinin 500 milyar liralık borçlarının yapılandırılacağını açıklandı....Devamını oku
erdoğan

Erdoğan'dan Markar Esayan için başsağlığı mesajı

2 gün önce

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan , "AK Parti MKYK üyemiz, İstanbul milletvekilimiz, sevgili kardeşim Markar Esayan’ın vefatını büyük bir üzüntüyle öğrendim." ifadelerini kullandı....Devamını oku