Politika

İYİ Parti Lideri Meral Akşener'den emekli amirallere tepki

2 hafta önce

akşener

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, emekli 104 amiralin yayınladığı bildiriyi 'zevzeklik' olarak niteledi. "Herkes görevini, başındayken yapmalıydı" deyip emekli silahlı bürokratlara seslenen Akşener, "Biz bu ülkede işsiz gençlerin, tabletsiz çocukların derdini konuşmak zorundayız" dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, emekli 104 amiralin yayınladığı 'Montrö bildirisinin' ardından partisinin genel merkezinde açıklamalarda bulundu:

 

 

 

 

"Sabah bir uyandık emekli amiraller bir bildiri yayınlamış, iktidar mensupları bunun üzerinde tepiniyor. Bildiğimi bir şey var, bu tür gece yarısı yapılan açıklamalar genellikle bu demokrasiye kesintiye neden olan muhtıraları hatırlatır" diyen Akşener, "Bu konuda iktidar partisine üzerinde tepinme fırsatı tanınmıştır. Bugüne kadar genellikle darbe ve muhtıralar muhalefetin tutumunu beğenmeyen silahlı bürokratlar tarafından yapılmıştır. Türkiye'de sadece iktidar değil, muhalefetin tümü paketlenip gönderilmiştir" ifadelerini kullandı.

 

"BU BİR ZEVZEKLİKTİR"


"Emekli amirallerin canı sıkılmış, bir bildiri yayınlamışlar. Bu bir zevzekliktir. Türkiye bu tür zevzekliklerden çok çekti" diye konuşan Meral Akşener, "Buradan herkese sesleniyorum, emekli silahlı bürokratlara sesleniyorum; herkes görevini işinin başındayken yapmalıydı" ifadelerini kullandı, şunları söyledi:

 

"Yunanistan'ın işgal ettiği adalara karşı tavırlarını görmedim. Siyaset, siyasetçiler tarafından yapılır. Muhalefet partilerini beğenmiyorlarsa, bir parti kurup onun üzerinden yürüyebilirler. Bugün darbe çağrıştıracak bütün gerçek gündemi örtecek herhangi bir yolun oluşmasına sebep olamazlar. Herkes fikrini söyler, zaman içinde, zemin içinde söyler. Ama bunu demokrasiye tehdit gibi bir yolu açmaktan imtina ederler. İYİ Parti milletimizin derdiyle hemhal olmaya devam edecektir."

 

"Bu bildirinin öznesi Montrö ile Meclis Başkanı'nın söylediği sözlere tavır koyduk. Sayın Meclis Başkanı da yanlış anlaşıldım diye durumu düzeltti. Bu bildiri sahiplerinin bu zevzekliği yapmasına neyin sebep olduğunu dikkatinize sunmak isterim."İlgili konular

demirtaş

Selahattin Demirtaş'tan 104 emekli amiral hakkında açıklama

6 gün önce

HDP'nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Montrö Bildirisi'ni imzaladıktan sonra haklarında hukuki süreç başlatılan 104 amirale ilişkin açıklamalarda bulundu. Demirtaş, ayrıca 'yeni ittifak' tartışmalarına da değindi....Devamını oku
bahçeli

Bahçeli: 104'lükler büyük bir suç işlemişlerdir, cezasız kalmayacaktır

2 hafta önce

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Montrö bildirisi yayımlayan emekli amirallere sert bir dille tepki gösterdi....Devamını oku