Politika

İYİ Parti'de "Amiraller" tartışması başladı

1 hafta önce

amiraller

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, emekli amirallerin, "Tekkedeki amiral", "Montrö'nün tartışmaya açılması”, "Atatürk ilke ve devrimleri" konularında yayımladığı bildiri için “Zevzeklik” demesinin ardından parti içerisinde tartışmalar başladı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, emekli amirallerin, "Tekkedeki amiral", "Montrö'nün tartışmaya açılması”, "Atatürk ilke ve devrimleri" konularında yayımladığı bildiri için “Zevzeklik” demesinin ardından parti içinde tartışmalar hız kesmiyor.

 

Sosyal medya hesabından emekli amirallerin bildirisi için açıklamada bulunan İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, “Millet iradesine yönelik her türlü darbe, tehdit ve imaya dair tavrımız belli, duruşumuz nettir” tavrını ortaya koydu. 

 

Ağıralioğlu’nun, bildiri için “Darbe” imasında bulunmasına İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi İlay Aksoy tepki verdi. Aksoy tepkisinde, “Sn.Yavuz Bey kullandığınız dil ne kadar tanıdık geliyor! Açıklamanın tam olarak neresinde “Darbe” ima edilmiş diye yaptığınız laf kalabalığın arasından açıklar mısınız? AKP bile AKP’ye bu kadar yardımcı olamadı” çıkışını yaptı.İlgili konular

akşener

Akşener'den Bahçeli'ye: "Çok yorgun eve dönmesini tavsiye ediyorum"

2 hafta önce

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin Anayasa Mahkemesi'nin kapatılması yönünde yaptığı açıklamasına imalı tepki vererek, "Çok yorgun" görünüyor, "Eve dönmesini tavsiye ediyorum" dedi. ...Devamını oku