Gündem

İYİ Parti'den 'Suriye çalışma grubu'

1 ay önce

İYİ Parti

İYİ Parti, Genel Başkan Akşener'in talimatıyla Suriye'deki olası gelişmeler ve buna yonelik politikaları değerlendiren bir çalışma grubu oluşturdu.

İYİ Parti Milli Güvenlik Politikaları Başkanı Nuri Okutan, Genel Başkan Meral Akşener'in talimatıyla oluşturulan ve başkanlığını kendisinin yapacağı çalışma grubunda, İYİ Parti Uluslararası Politikalar Başkanı Ahmet Erozan ile akademisyen ve bazı emekli kamu görevlilerinin yer alacağını belirtti.

 

Çalışmalarda "Suriye'nin ve Irak'ın toprak bütünlüğü politikası çerçevesinde, Suriye ve bölgenin sorunlarının çözümü noktasında Türkiye ne yapabilir ve neyi yapmalıdır?" konusunun çalışacağını söyleyen Okutan, "Suriye'deki muhtemel gelişmeler ve bu kapsamda Türkiye'nin politikası" başlığının ele alınacağını kaydetti.

 

Okutan, "Hazırlanacak rapor, Başkanlık Divanı ve Genel İdare Kuruluna (GİK) sunulacak. Başkanlık Divanında istişare edilecek rapor konusunda İYİ Partili milletvekilleri de bilgilendirilecek." dedi.İlgili konular

Erdoğan

Erdoğan: Faizi savunanlarla beraber olamam

1 hafta önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan, grup toplantısındaki konuşmasında Merkez Bankası'nın yarın gerçekleştireceği toplantı öncesi dikkat çeken ifadeler kullandı....Devamını oku