Politika

İYİ Parti'li Bahadır Erdem: Teröriste terörist demeyen HDP’yle iş tutmayız

1 ay önce

hdp

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem, "Teröre terör demeyen, teröriste terörist demeyen HDP’yle iş tutmayız" diye konuştu.

İYİ Partili Erdem, Antalya’da bir otelde düzenlenen programdaki konuşmasında, Demirtaş’ın çağrısını anmadı ancak iki partinin yan yana olmayacağı mesajını dile getirdi.

 

Erdem, ülkenin 27 yıldan beri partinin genel başkanı Meral Akşener’i tanıdığını ve HDP’yle ‘iş tutmayacağını’ söyleyerek şunları ifade etti:

 

“Bizim için Türk’ü Kürt’ü yok. Diyarbakır’ı, Konya’sı, Antalya’sı, İstanbul’u yok. 83 milyona hizmet etmek için varız. İYİ Parti ilkeler üzerine siyaset yapan bir parti. Bizim tek bir çizgimiz var, teröre terör demeyen, teröriste terörist demeyen, Apo’ya terörist demeyen HDP’yle de iş tutmayız. Onlardan medet umanlarla da iş tutmayız”

 İlgili konular

demirtaş

Demirtaş'tan HDP mitingi için çağrı: Farz edin ki ben de oradayım

2 gün önce

Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, HDP'nin cumartesi günü Diyarbakır'da yapacağı miting için çağrı yaparken, "Farz edin ki ben de oradayım" dedi....Devamını oku
Bahçeli

Bahçeli'nin gündemi "kapatma": HDP de kapatılsın, TTB de kapatılsın

1 hafta önce

MHP lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında HDP ve Türk Tabipleri Birliği'ni hedef alan açıklamalarda bulundu....Devamını oku