Politika

İyi Partili Durmuş, öngörüsü çıkmayınca özür diledi

1 hafta önce

durmuş

İyi Partili Durmuş Yılmaz, Resmi Gazete yayımlanmadan önce "Teyakkuza davet ediyorum, bu gece bir şey olabilir" diye öngörüde bulunmuştu.

Eski Merkez Bankası Başkanı ve İyi Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz'ın "Bu gece bir şey olabilir, olduğu zaman da Türk lirasının üzerine nasıl daha fazla bir sıkıntının geleceğini görürsünüz" öngörüsü çıkmayınca özür açıklaması yaptı.

 

İyi Partili Yılmaz, dün (19 Kasım akşamı) Resmi Gazete yayınlanmadan önce yaptığı "Sizleri bugün cuma dolayısıyla bu gece 12.00’den sonra teyakkuza davet ediyorum, Resmi Gazete’yi takip etmenizi tavsiye ediyorum" paylaşımını alıntılayarak sosyal medya hesabından özür mesajını şöyle yayımladı:

 

"Herhangi bir kulis bilgim ve duyumum yoktu. Sadece bugüne kadar Merkez Bankası yönetiminde yapılan değişikliklerin piyasaların kapalı olduğu hafta sonu gece saat 12.00'den sonra yapıldığı; hafta içinde Sayın Hazine ve Maliye Bakanı’nın Para politikası hakındaki duruşuna, ifadelerine, Sayın Erdoğan’ın grup toplantısında verdiği tepkiden hareketle, Bakanın hafta sonu piyasaların kapalı olduğu bir zamanda görevden alınacağı öngörüsünde bulundum. Öngörüm gerçekleşmedi. Yanıldım. Özür dilerim."



İlgili konular

akpınar

Metin Akpınar, Cem Yılmaz'dan özür diledi

17 saat önce

Tiyatro sahnesine 30 yıl aradan sonra 'Metin Akpınar ile Muhabbet' isimli sohbet programıyla dönen Metin Akpınar, Cem Yılmaz'la ilgili 'Kumaşı biraz zayıf' sözleri üzerine özür diledi....Devamını oku
yılmaz

Van Barosu, Didem Arslan Yılmaz hakkında suç duyurusunda bulundu

3 ay önce

Van Barosu, "Didem Arslan Yılmaz'la Vazgeçme" programına telefonla bağlanan Türkan Taşçı'ya, "Halayla bir konuşun, doğru düzgün Türkçe konuşsun, burası Türkiye Cumhuriyeti. O dili bilmiyoruz." şeklinde sarfettiği sözleri nedeniyle Didem Arslan Yılmaz hakkında suç duyurusunda bulundu....Devamını oku