Politika

İYİ Partili Lütfü Türkkan: 13 evladımız şehit olmuş gülmek ne demektir

1 hafta önce

türkkan

 İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın Gara’daki operasyona ilişkin bilgilendirmesinin ardından konuşan İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, “Rize kongresinde her şey ortaya çıktı. Gülmek nedir ya?… 4 çocuğum var kılına zarar gelse dünyayı dar ederim. 13 evladımız şehit olmuş gülmek ne demektir” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, 13 askerimizin şehit olduğu harekâta ilişkin yapılan bilgilendirmenin ardından Meclis kürsüsünde açıklamalarda bulundu.

 

“Başarısız oldunuz bunu kabul ediniz. Harekât başarılı olunca Sayın Cumhurbaşkanı ekranlarda. Başarısız olunca açıklama burada size kalıyor” diyen İYİ Partili Türkkan, “Rize kongresinde her şey ortaya çıktı. Gülmek nedir ya… 4 çocuğum var kılına zarar gelse dünyayı dar ederim. 13 evladımız şehit olmuş gülmek ne demektir ya… İçime sindiremiyorum. Siz PKK’yı çok iyi tanıdığınız için mi davulla zurnayla lahmacunla karşıladınız” dedi.

 

İYİ Partili Lütfü Türkkan’ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

 

Bir şey dikkatinizi çekti mi bilmiyorum. Sayın Savunma Bakanımızdan sonra herkes alkışladı. Ama Sayın Soylu siz konuştuktan sonra biz alkışlayamadık. Siz siyaseti benimsemiş bir şekilde konuşma yaptınız. Üzüntümüzü ifade ediyoruz. 13 şehidimizin bombalanarak öldürüldüğü iddiasını gündeme getiren ve buna çabalayanlara lanet ediyorum buradan. 11 Mart 2009 Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Kürt sorunu konusunda iyi şeyler olacak dedi.

 

5 Ağustos’ta Sayın Erdoğan DTP lider Ahmet Türk’le bir araya geldi. Daha sonra PKK’lılar Habur’dan girerek teslim oldu. PKK’lıları görmeyin diye talimat verildi. 2012 biz PKK ile görüşmedik görüşen şerefsizdir dediği Erdoğan MİT’in Öcalan ile görüştüğünü açıkladı. 3 Nisan 2013 hükümet çözüm sürecini teşvik etmek için akil adamları kurdu.

 

“BİZ DEFALARCA SÖYLEDİK AMA SİZ DİNLEMEDİNİZ”


PKK’yı aklama adımı bu tarih sizi affetmeyecek. Mektubu okunan Öcalan yüzbinlere çağrıda bulundu. Sonra Erdoğan uçakta sürecin sona erdiğini söyledi. Ne olduysa bundan sonra oldu. Art arda şehitler verdik.

 

13 yiğidimiz şehit oldu. Hepimizin başı sağ olsun. Biz defalarca söyledik ama siz dinlemediniz. Bu çocuklarımızı kurtarmak için hiçbir şey yapmadınız. Trollerle mücadele ettiniz. Kanser olduğu halde oğlunu görmeden ölmek istemeyen annenin hatırına bu mecliste bulunan herkesi duyarlı olmaya davet ettim. Sanki Semih hiç olmamış gibi hepiniz sustunuz.

 

“BU KONUDAKİ SAMİMİYETİNİZ HER ZAMAN SORGULANACAK”


HDP’ye kaçırılan askerlerimizi sordum kimse sesini çıkarmadı. Siz bu milletin karşısında suçlu ilan edileceksiniz. Senin teröristin benim teröristim 12 asker polis 2 mit görevlisi yıllardır PKK’nın elindeydi. Sesinizi çıkaramadınız. Bu konudaki samimiyetiniz her zaman sorgulanacak.

 

14 Şubat günü Semih’le birlikte 13 evladımızın acı haberi geldi. Vatan evlatlarımızın katledildiği mağara bildiğimiz bir mağara değil. 9 odalı 7 demir kapılı. Dostum dediğiniz Trump papazı isterken siz bu rehinelerle ilgili tek bir laf edebildiniz mi. En azından dünyanın gündemine getirebilirdiniz. Öcalan’a mektup yaz biz oy alalım demek yerine o rehineler hakkında bir şey sordunuz mu?

 

“13 EVLADIMIZ ŞEHİT OLMUŞ GÜLMEK NE DEMEKTİR”


Başarısız oldunuz bunu kabul ediniz. Harekât başarılı olunca Sayın Cumhurbaşkanı ekranlarda. Başarısız olunca açıklama burada size kalıyor. Sayın Bakan 13 vatandaşımızın kurtarılması amacıyla başlatılan operasyonun sonucu kim. Esir savaşta devletlerarası durumlarda olur.

 

'DÜNYAYI DAR EDERİM'


PKK ne zaman devlet oldu da siz esir diye bahsediyorsunuz. Artık masal anlatmayı bırakmanız lazım. Rize kongresinde her şey ortaya çıktı. Gülmek nedir ya?… 4 çocuğum var kılına zarar gelse dünyayı dar ederim. 13 evladımız şehit olmuş gülmek ne demektir ya… İçime sindiremiyorum. Siz PKK’yı çok iyi tanıdığınız için mi davulla zurnayla lahmacunla karşıladınız.

 

 

 İlgili konular

Mustafa Şentop

Mustafa Şentop: Meclise şu ana kadar ulaşan bir fezleke yok''

4 gün önce

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıkladığı Gara'ya giden HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir ve hakların fezleke düzenlenen 9 HDP’li vekil ile ilgili açıklamada bulunan TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Meclise şu ana kadar ulaşan bir fezleke yok. Meclis'e geldiğinde gereken yapılacak" dedi....Devamını oku
Türkdoğan

İHD'den Soylu'ya yanıt: İsteseler alıkonulanları alırlardı

1 hafta önce

İnsan Hakları Derneği (İHD)'ni hedef alan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yanıt veren İnsan Hakları Derneği (İHD) Eş Başkanı Öztürk Türkdoğan, “Kendisi istese diyalog kurardı, alırdı. Musul’da nasıl yaptılarsa, denizcilerde ne yaptılarsa, aynısını yapması gerekirdi. ‘Terörle muhatap olmayız’ diyenler neden başka teröristle muhatap oluyor? Başkalarını suçlayarak sorumluluğundan kurtulmaya çalışıyor” dedi....Devamını oku