Politika

İYİ Partili Türkkan: RTÜK, Saray’ın ekran bekçisi midir?

2 yıl önce

rtük

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Ülke TV'de Sevda Noyan tarafından söylenen skandal sözlere RTÜK'ten ceza gelmemesine tepki gösterdi.

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin'in Sevda Noyan'ın sözlerine ceza gelmemesi sonrası gelen tepkilerle tavır değiştirdiğine dikkat çeken Türkkan, ''RTÜK devletin kurumu mudur? Yoksa Saray'ın ekran bekçisi midir?'' dedi.


TBMM’de basın toplantısı gerçekleştiren İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

 

”SUSUYOR, HÂLÂ SUSUYOR”

 

Prof. Dr. Muttalip Kutluk Özgüven’in, Akit TV’de 13-16 yaş aralığındaki çocuklar için kullandığı “Süper kadın diye bir ırk var. Bu yaş ilk çocuğu doğurmak için ideal bir yaş olarak belirlenmiş” ifadelerini hatırlatan Türkkan, ”Hepimizin kız çocuğu, kız kardeşi var. Bu rezalet karşısında nasıl tepkisiz kalabiliriz? Ama tepkisiz kalanlar da var.

 

Hem de esas tepki vermesi gereken, kurumun başında olan, kendisi de iki çocuk babası RTÜK Başkanı. Bir insan olarak, bir baba olarak tepki verdi mi bilmiyoruz, işin burası bizi çok da ilgilendirmiyor.

 

Bizi ilgilendiren kısmı kurulun başındaki kişi olarak bu hastalıklı beynin herkese açık bir televizyon kanalında söyledikleri karşısında ne yaptığı. Susuyor, hâlâ susuyor. Bunun nedeni İktidarın borazanı olan bir kanalda, AKİT TV’de bunların konuşulması mı? Bu yüzden mi susuyor RTÜK Başkanı” şeklinde konuştu.İlgili konular

Çavuşoğlu

Dış politikada yeni sayfa: Çavuşoğlu'nun yerine İbrahim Kalın mı geliyor?

6 ay önce

AKP hükümetinin dış politikada açtığı 'yeni sayfa' kapsamında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun üstünün çizildiği ve bunun arkasında İbrahim Kalın'ın olduğu iddia edildi....Devamını oku