Günün Fotosu

İzmir Barosu'ndan Saray'ın davetine "tarihi" yanıt

3 yıl önce

İzmir Barosu'ndan Saray'ın davetine "tarihi" yanıt


İzmir Barosu, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda yapılacak olan Yeni Adli Yıl Açılış Töreni için Yargıtay’ın gönderdiği davet yazısına yanıt verdi.
 
İzmir Barosu’nun törene katılmayacağı belirtilen yanıtta, “Siyasi kararlarla, mesleki faaliyetlerini gerekçe göstererek yüzlerce mensubunu tutsak ettiğiniz onurlu bir mesleğin temsilcileri olarak, yaptığınız nazik daveti geri çevirmek zorunda olduğumuzu bildiriyoruz.
 
Hiçbir canlıya yaşama imkanı tanımayanların, hakimlik ve savcılık teminatını yok sayanların, hayalleri avukatsız bir yargı olanların salonlarında adli yılı açmak size nasip olacak.... Bize kalırsa, siz de o salona gitmeyin” ifadelerine yer verildi.
 


İlgili konular

davet

Arınç, Erdoğan'ın davetiyle ilgili konuştu: Kısmet olursa gideceğim

8 ay önce

TBMM Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Erdoğan'ın eski AKP milletvekillerine davetini doğrulayarak, "Genel sekreterimiz aradı pazartesi günü 18.30'da davet etti. Kısmet olursa gideceğim" dedi....Devamını oku
İzmir Barosu Başkanı Özkan Yücel

İzmir Barosu’na ‘Ali Erbaş’ soruşturması

1 yıl önce

İzmir Barosu Başkanı Özkan Yücel ve 10 Yönetim Kurulu üyesi hakkında, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'a yönelik açıklamaları nedeniyle soruşturma başlatıldı....Devamını oku