Politika

İzmir ziyaretinde Erdoğan ve Soyer sürpriz görüşme yaptı 

2 gün önce

soyer

İzmir programları için kente giden Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer; Cumhurbaşkanı ile yaptığı görüşmede iki talepte bulunduğunu söyledi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında sürpriz görüşme gerçekleştiği ortaya çıktı. Cumhuriyet gazetesinin haberine göre; Erdoğan'la iki konu hakkında görüştüğünü söyleyen Soyer, Erdoğan'dan iki talepte bulunduğunu şöyle ifade etti: 

 

"Birincisi Dünya Bankası'nın kentsel dönüşümle ilgili bir acil imar kaynağı, acil imar kredisi adıyla bir enstrümanı var. Dünya Bankası'yla birkaç aydır görüşüyorduk. 250 milyon dolarlık, 5 yıl ödemesiz, 20 yıl vadeli ve çok düşük faizli bir kaynak bulduk. Bunu Hazine garantisiyle kullandırıyorlar. İller Bankası üzerinden alabileceğimiz bir kaynak bu. Çok da hızlı olabilecek. Bir iki ay içinde aktarılacak bir kaynak. Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın onaylaması lazım.

 

Buca Metrosu için de 490 milyon euroluk kaynak bulduklarını ancan buna Hazine garantisi gerekmiyor fakat Hazine onayı gerekiyor. İşte o Hazine onayı için Sayın Cumhurbaşkanı'na talepte bulundum. Çünkü uluslararası ihaleye çıkıldı. Bu da ancak Hazine onaylarsa olacak. Bu iki taleple ilgili görüştüm kendisiyle."İlgili konular

deprem

Ege depremle sallandı

4 saat önce

Kandilli Rasathanesi'nden yapılan açıklamaya göre Ege Denizi'nde 3.1 büyüklüğünde deprem oldu....Devamını oku
erdoğan

Asiltürk, Erdoğan’ı ziyaret edecek! Saadet ile ittifak'da yeni adım

11 saat önce

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) ile Saadet Partisi (SP) arasındaki yakınlaşma, ittifak'a doğru giden yolun kaldırım taşları olarak değerlendiriliyor. ...Devamını oku