Dünya

Japonya’da kar felaketi: 38 ölü

2 hafta önce

kar

Japonya genelinde özellikle kuzey bölgelerinde etkili olan kar yağışı ve fırtına sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı 38'e çıktı.

Japonya’yı adeta esir alan yoğun kar yağışı ve fırtına nedeniyle Niigata, Toyama, Ishikawa, Fukui ve Gifu kentlerinde 8 kişi can verdi. Kötü hava şartlarından dolayı yaralananların sayısı ise 270 oldu.

 

Böylece ülkede 15 Aralık'tan beri devam eden kar yağışı ve fırtına nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 38'e çıktı. Ayrıca olumsuz hava şartları sebebiyle ülke genelinde iç hat seferleri askıya alındı.

 

Japonya Meteoroloji Ajansı, son 24 saatte ülkenin bazı bölgelerinde, kar kalınlığının 1 metreyi geçtiğini bildirdi. Ayrıca meteoroliji, vatandaşları evden çıkmaması konusunda uyarılarda bulundu. JMA'ya göre, Şubat 1986'dan bu zamana kadar Toyama şehrinde kar kalınlığı ilk kez 120 santimetre olarak ölçüldü.

 İlgili konular

kar

36 ilde kar yağışı uyarısı

3 saat önce

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava tahmin raporuna göre, bugün aralarında Ankara, Bursa, Çanakkale ve Kocaeli'nin bulunduğu 36 ilde kar yağışı beklenirken, raporda, karla karışık yağmurun ise 6 ilde etkisini göstereceği kaydedildi....Devamını oku
buzlanma

Meteoroloji'den uyarı: Bu gece başlayacak!

1 hafta önce

Meteoroloji karlı havanın ardından buzlanma, don ve fırtınaya karşı uyardı. Salı gününe kadar yoğun kar yağışları devam edecceği açıklandı. Sıcaklıkların daha da düşeceği bildirildi....Devamını oku