Dünya

Jeffrey: ABD İdlib için Türkiye'ye mühimmat sağlayamaya hazır

2 yıl önce

Jeffrey: ABD İdlib için Türkiye'ye mühimmat sağlayamaya hazır


ABD Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, ABD'nin Türkiye'ye İdlib için mühimmat sağlamaya hazır olduğunu bildirdi. ABD Ankara Büyükelçisi David Satterfield'den ise "Türkiye'nin hava savunma desteği talebini inceliyoruz" açıklaması geldi.
 
Jeffrey, gazetecilere verdiği demeçte, ABD'nin Türkiye'ye İdlib için mühimmat sağlamaya hazır olduğunu belirterek "Türkiye bir NATO müttefiki. Ordunun çoğu Amerikan ekipmanı kullanıyor. Mühimmatların hazır ve kullanılabilir olmasını sağlayacağız" ifadelerini kullandı. 
 
Satterfield ise Washington'un Ankara'nın hava savunma sistemleri talebini incelediğini söyledi.
 
Bugün Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Jeffrey ve Satterfield'i kabul etmişti. Görüşmede, başta İdlib olmak üzere ikili ve bölgesel savunma ve güvenlik konularında görüş alışverişinde bulunulmuştu. 


İlgili konular

soylu

İçişleri Bakanı Soylu, İdlib'de briket evleri inceledi 

11 ay önce

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Suriye’nin kuzeybatısında yer alan İdlib bölgesini ziyaret etti. Soylu burada yapımı devam eden briket evleri inceledi....Devamını oku
Jeffrey

Jeffrey: Suriye'de çözüm yeri Ankara!

1 yıl önce

ABD'nin eski Suriye Özel Temsilcisi Jeffrey, Suriye'de kalıcı çözüm için Türkiye'nin güvenlik endişelerine, göçmenler sorununa ve İran'ın bölgedeki durumuna ilişkin çözümler üretilmesi gerektiğini söyledi....Devamını oku