Politika

Kabine değişikliği açıklandı

2 hafta önce

yeni kabine

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bazı bakanlıklara yaptığı atamalara ilişkin kararlar Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.

Buna göre; Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı kuruldu.

 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevine Derya Yanık, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına Vedat Bilgin getirildi.

 

Ticaret Bakanlığı'na dezenfektan sattığı ortaya çıkan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan görevden alındı yerine AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Muş atandı. Mehmet Muş, Trabzon Sürmene doğumlu.

 

Karara ilişkin değerlendirmede bulunan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, "Öncelikle hayırlı olmasını temenni ediyorum. Görevi devreden bakanlarımızın her birisi çok kıymetli, çok özveriyle çalışmış isimler. Onlardan aldığımız bayrağı biz taşıyacağız" ifadelerini kullandı.


Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yerine Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı kuruldu.

 

Böylelikle Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'ndeki bakanlık sayısı 17'ye yükseldi.

 İlgili konular

erdogan

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'li Erdoğdu'ya 250 bin liralık tazminat davası

1 gün önce

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatları, CHP'li Aykut Erdoğdu hakkında 'Cumhurbaşkanı'na hakaret' gerekçesiyle 250 bin liralık manevi tazminat davası açtı....Devamını oku
karikatür

Yeni Bakan Yanık'tan çocuğa "Ramazan" ayarı: Sana çikolata yok!

1 hafta önce

23 Nisan nedeniyle, makamında devlet korumasında olan çocuğu ağırlayan Aile Bakanı Derya Yanık, çocuk misafirine," Ramazan olmasaydı sana çikolata ikram ederdim" diyerek büyük bir skandala imza attı....Devamını oku