Gündem

Kadıköy'de tehlikeli provokasyon: Camiyi yakmaya çalıştılar

1 hafta önce

cami yakma girişimi

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada kundaklama girişimiyle ilgili soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Kadıköy'de bir camide yangın çıkardığı belirtilen şüpheli aranıyor.

 

Valilik, “Camide kundaklama girişiminde bulunulmuştur. Olayın aydınlatılmasına yönelik soruşturma başlatılmıştır” açıklamasını yaptı.

 

İstanbul'un Kadıköy ilçesinde bulunan Faikpaşa Camisi'ndeki yangına ilişkin şüphelinin yakalanması için soruşturma başlatıldı.

 

Kadıköy'ün Acıbadem Mahallesi'ndeki Faikpaşa Camisi'nden cemaat namazdayken dumanlar yükselmeye başladı. Cami görevlisi ve çevredekiler yangın tüpleriyle müdahale ederken polis ve itfaiye ekiplerine ihbarda bulunuldu.

 

Yangın, cemaat ve çevredekiler tarafından büyümeden söndürüldü.

 

Güvenlik kamerası kayıtlarında, bir kişinin caminin kadınların namaz kıldığı bölümüne girdiği, buradaki şal ve başörtülerini toplayıp ateşe verdikten sonra hızla uzaklaştığı tespit edildi.

 

Cami görevlisi Abdullah Sayantürk, “Namaz bitince aşırı dumanı gördük. Yangın tüpleriyle camı kırıp yangını söndürdük. Kameradan gördüğümüz kadarıyla namazdayken bir kadın giriyor ve örtüleri toplayıp yakıyor. Sonra da kaçıyor” dedi.

 

Polis, camiyi yakmaya çalışan kişinin kimliğinin belirlenmesi ve yakalanması için çalışma başlatılırken, İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada kundaklama girişimiyle ilgili soruşturma başlatıldığı belirtildi.

 İlgili konular

polis

Kadıköy'de Boğaziçi eyleminde 35 gözaltı

5 ay önce

Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri arkadaşlarına destek olmak amacıyla açıklama yapmak üzere Kadıköy'de toplanan gruba polis müdahalesi sonucu 34 kişi göz altına alındı....Devamını oku