Politika

Kaftancıoğlu’ndan videolu yanıt!

1 hafta önce

kaftancıoğlu

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun kendisi hakkında sarf ettiği "Terör örgütlerinin soytarısıdır" sözlerine Kaftancıoğlu, Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin türkülü klibiyle yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu için sarf ettiği “Öğrenciler bu işin içinde değil. Bu işin içinde olanlar terörist. İstanbul İl Başkanı orada, o zaten bir DHKP-C militanıdır” sözlerinin ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da sosyal medya hesabından “Canan Kaftancıoğlu, terör örgütlerinin soytarısıdır. CHP İstanbul İl Başkanı DHKP-C, PKK/KCK ve MLKP Terör Örgütlerinin elemanıdır” paylaşımı yaptı.

 

Soylu, açıklamasının devamında “DHKP-C ve PKK/KCK propagandası yapmaktan İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesindeki 2019/171 esas no'lu dosya kapsamında 1 yıl 8 ay ceza almıştır. MLKP'nin sözde kurucu liderlerinden Hasan Ocak, PKK'nın kurucularından Sakine Cansız, DHKP-C'li Ebru Timtik… Sözde liderleştirdiği teröristlerden sadece bir kaçıdır” dedi.

 

Canan Kaftancıoğlu, Bakan Soylu’ya yanıtı sosyal medya hesabından Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin türkülü klibiyle yanıt verdi.

 

Klibi paylaşan Kaftancıoğlu, “AKP içinde kavga büyük diyorlardı da ilgilenmiyordum. Görünen o ki, bana saldırma konusunda da bakan reisine kafa tutuyor, aşağılık saldırıları senden daha iyi yapabilirim diyerek kendince el yükseltiyor. Durun kavga etmeyin” notunu düştü.
İlgili konular

soylu

Saldırıya uğrayan Uğuroğlu’ndan Soylu'ya zor soru!

15 saat önce

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun saldırılara yönelik olarak 'tepkisel' yorumu yapmasını bugünkü köşesinde eleştiren Yeniçağ Gazetesi yazarı Orhan Uğuroğlu, Bakan Soylu'ya, "Ülkü Ocakları’ndan mı, Devlet Bahçeli'den mi, MHP'den mi korkuyorsun?" diye sordu....Devamını oku
egeüni

Üniversite öğrencileri Ege Üniversitesi’ni 'mühürledi'

1 hafta önce

Boğaziçi Üniversitesi’ne AKP'li Melih Bulu’nun rektör olarak atanmasının ardından tepkiler sürüyor....Devamını oku