Dünya

Kahkahasıyla fenomen olan "El Risitas" hayatını kaybetti

2 hafta önce

"El Risitas"

İspanya'nın sevilen komedyenlerinden olan "El Risitas" lakaplı Juan Joya Borja, 65 yaşında hayata gözlerini yumdu.

El Risitas sahne adını kullanan komedyenin en önemli yanı, internet ortamının en bilindik kahkalarından birine sahip oluşuydu.

 

El Risitas'ı dünya genelinde üne kavuşması, 2007 yılında çekilen bir video ile mümkün oldu. Yıllar içerisinde başta İspanya'da olmak üzere çeşitli ülkelerde viral hale gelen video, 2014'te Reddit'e düşmüş ve böylelikle de dünya genelindeki herkes, Borja'nın gülüşünü hafızasına kazımıştı. İşte o isim artık, bu dünyada değil.

 

İspanyol komedyen, aslında bir süredir sağlık sorunlarıyla mücadele ediyordu. Hatta edinilen bilgilere göre bu ünlü isim Eylül 2020'den beri hastanedeydi ve iddialara göre de bir bacağı kesilmişti. İspanya yerel medyası, ünlü komedyenin artık çektiği acılara dayanamaz hale geldiğini yazıyor.

 

Herkesin hafızasına kazınan o kahkaların nedeni ise El Risitas'ın geçirdiği bir kazaydı.

 

Bir restoranda dalgıçlık yaparken talihsiz bir kaza geçiren komedyen, bu konuyu anlatmaya çalışırken gülme krizine girmiş ve hemen aşağıda göreceğiniz kesitleri bize sunarak, internet ortamının daha eğlenceli bir yer haline gelmesini sağlamıştı.
İlgili konular

kahkaha

36 askerin şehit olduğu saldırının yıldönümü: AKP’lilerin kahkahası...

2 ay önce

Suriye’nin İdlib kentinde Rusya destekli rejim güçlerinin Türk Silahlı Kuvvetleri’ne düzenlediği hava saldırısında 36 askerimizin şehit olmasının üzerinden 1 yıl geçti. Saldırıdan iki gün sonra Dolmabahçe Sarayı’nda AKP milletvekilleriyle buluşan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın saldırıyla ilgili Trump’la yaptığı görüşmesini anlatırken yaptığı espriler ve AKP’lilerin kahkaha atması ise hafızalarda tazeliğini koruyor....Devamını oku