Gündem

Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı ile telefonda görüştü

7 ay önce

kalin

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan ile telefonda görüştü.

İbrahim Kalın ve Sullivan arasında gerçekleşen telefon görüşmesinde siyasi, ekonomi ve savunma konuları başta olmak üzere ikili ilişkilerin ele alındığı bildirildi.

 

Görüşmede Türkiye ve ABD arasında mutabık kalınan Ortak Stratejik Mekanizmanın detayları ve konu başlıkları gündeme geldi. İki ülke arasında gerçekçi, planlı ve sürdürülebilir bir diyaloğu sağlayacak olan mekanizmanın bir an önce hayata geçirilmesine vurgu yapıldı.

 

Ukrayna krizinin diyalog ve işbirliği yoluyla çözümüne yönelik çabalar karşılıklı ifade edildi. NATO müttefiki olarak Türkiye'nin krizin aşılması için her türlü desteği vermeye devam edeceği belirtildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 3 Şubat’ta Kiev’e yapacağı ziyaretin, sorunun diplomasi yoluyla giderilmesine katkı sağlayacağına atıfta bulunuldu.

 

Türkiye-Ermenistan arasındaki normalleşme sürecinin ve Azerbaycan-Ermenistan arasında kalıcı barışın sağlanmasının bölgenin istikrar ve refahı için önemli olduğu vurgulandı.İlgili konular

kalın

Saray'dan elektrik faturası açıklaması: Yeni adımlar kesinlikle atılacak

7 ay önce

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, elektrik faturaları ile ilgili yeni düzenleme yapılacağını söyledi....Devamını oku