Dünya

Kalkışından kısa bir süre sonra kaybolan uçakla ilgili yeni gelişme

2 hafta önce

uçak

Endonezya'da Cakarta'dan iç hat seferi yapan ve Sriwijaya Havayolları’na ait bir yolcu uçağı ile havalandıktan hemen bağlantı kesilirken, uçağın kalkıştan sonra irtifa kaybettiği ve radardan kaybolduğu bilgsi paylaşıldı.

Uçağın 56'sı yolcu toplam 62 kişi taşıdığı ifade edilirken, Endonezya'da irtibatın kesildiği yolcu uçağının denize düştüğü açıklandı.

 

Endonezya’nın başkenti Cakarta’da bugün kayıp yolcu uçağı paniği yaşanırken, Sriwijaya Havayolları’na ait uçak, kalkıştan kısa bir süre sonra radardan kayboldu.

 

Uçağın Boeing B737-500 tipi olduğu belirtilirken, ilk edinilen bilgiye göre uçakta 56’sı yolcu, ikisi pilot ve dördü kabin ekibi olmak üzere toplam 62 kişi bulunuyordu.

 

Yolculardan üçünün bebek, yedisinin ise çocuk olduğu öğrenildi.

 

Uçağın başkentten kalktıktan sonra Pontianak şehrine gitmesi bekleniyordu. Uçuş takip verilerini yayınlayan Flightradar24, söz konusu uçağın kalkıştan dört dakika sonra, yaklaşık bir dakika içinde 10 bin feet alçıldığını öne sürdü.

 

Yerel medyada da denizde uçağa ait bazı parçaların bulunduğuna ilişkin görüntüler paylaşıldı.İlgili konular

palmas

Brezilya yasta! Palmas'ın başkanını ve 4 futbolcusunu taşıyan uçak düştü

1 gün önce

Brezilya Serie D takımlarından Palmas'ın başkanını ve 4 futbolcusunu taşıyan özel uçak düştü. Kalkıştan hemen sonra yere çakılan uçaktan kurtulan olmadığı bildirildi....Devamını oku
rusya

Rusya’da iki uçak çarpıştı: 3 ölü

2 hafta önce

Rusya'nın Petersburg kenti sınırındaki Leningrad bölgesinde Piper-150 tipi hafif motorlu uçağın kalkış esnasında başka bir uçakla çarpışması sonucu 3 kişi can verdi....Devamını oku