Gündem

Kamu arazilerinin usulsüz satışına 30 gözaltı

1 yıl önce

kamu arazileri

Ankara'nın Haymana ilçesinde, kamu arazilerini usulsüz sattıkları iddia edilen, aralarında kamu görevlileri ve muhtarların da bulunduğu 30 şüpheli gözaltına alındı.

Ankara polisi, Haymana'da satışa çıkarılması mümkün olmayan devletin mera arazilerinin bazı kamu görevlilerince vasıfları değiştirilerek satıldığını tespit etti.

 

Bunun üzerine çalışma başlatan polis, aralarında kamu görevlilerinin de bulunduğu 30 şüpheliyi takibe aldı.

 

Polisin yaptığı çalışma sonucu, kamu görevlileri İ.G, M.K. ve B.K.'nin, köylerde arazi almak isteyen kişilerden 2 bin 500 lira rüşvet alarak, satışı mümkün olmayan mera arazilerinin niteliğini değiştirip, hazine arazisine çevirdikleri ve tapu kadastro sisteminde proje değişikliği yaptıkları belirlendi.

 

Bu şekilde mera arazilerinin satışını gerçekleştirdiği belirlenen 30 şüpheli, polisin düzenlediği eş zamanlı operasyonla gözaltına aldı.

 

Rüşvet aldıkları kişilere sahte dekont veren şüphelilerin, bu yöntemle kamuya ait birçok merayı sattığı saptandı. Bazı köy muhtarlarının da kendilerine arazi aldığı ya da başkalarına arazi alınmasında aracı olduğu belirlendi.

 

Mera arazisi olarak bildikleri yerlere ev yapıldığını ve arazilerin bahçeye dönüştürüldüğünü gören köylülerin durumdan rahatsız olarak polise ihbarda bulunduğu kaydedildi.

 

Gözaltına alınan şüpheliler arasında, 7 kamu görevlisi ve 3 köy muhtarının da olduğu öğrenildi. Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.İlgili konular

chp

CHP'li isme 'Erdoğan'a hakaret'ten gece yarısı gözaltısı

8 ay önce

İzmit Belediyesi’nin önceki dönem CHP’li meclis üyesi İbrahim Güçlü "Cumhurbaşkanı'na hakaret" suçlaması ile gece yarısı gözaltına alındı....Devamını oku
mısır

Mustafa Muhammed'in yerine sınava giren arkadaşına mahkemeden gözaltı

10 ay önce

Mısır Başsavcılığı, Galatasaray'ın Mısırlı yıldız oyuncusu Mustafa Muhammed'in yerine 3 sınava giren arkadaşı hakkında soruşturma kapsamında 4 günlük gözaltı kararı verdi....Devamını oku