Yaşam

Kanal İstanbul'da tapular onaylandı

10 ay önce

Kanal İstanbul

Kanal İstanbul’un çevresine kurulacak Yenişehir’in 1, 2 ve 3’üncü etaplarına ait tapulara ilişkin imar uygulamasını Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı onayladı.

Kanal İstanbul projesinin çevresinde kurulacak Yenişehir için bir adım daha atıldı.

 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, ‘Yenişehir Rezerv Yapı Alanı’nın 1, 2 ve 3'üncü etaplarının planlama sürecinin tamamlanmasının ardından, İmar Kanunu'nun 18. Maddesi hükümlerince hazırlanan imar uygulamasını 10 Ocak 2022 tarihinde onayladı. Net arsa tapularının belirlendiği 18. Madde uygulamasına ilişkin kadastro cetveli, itirazlar için 17 Ocak itibariyle askıya çıkarıldı. Kadastro cetveli bir ay süreyle askıda kalacak.

 

2 İLÇE 15 MAHALLE

 

Sözcü'den Özlem Güvemli'nin haberine göre; tapusu çıkan alanlar, Yenişehir'de en çok yapılaşmanın yer aldığı 2 ilçe ve 15 mahalleyi kapsıyor. Tapusu çıkan mahalleler Arnavutköy'ün Çilingir, Tayakakadın, Hacımaşlı, Haraççı, Sazlıbosna, Dursunköy, Yeniköy, Baklalı, Hadımköy , Boyalık, Yassıören, Taşoluk mahalleleri ile Başakşehir ilçesinin Kayabaşı, Şamlar, Şahintepe mahalleleri oldu.

 

TATARCIK MAHALLESİ'NİN TAPULARI DA ONAYLANMIŞTI

 

Kanal İstanbul güzergahında bulunan Başakşehir Tatarcık Mahallesi'ni de kapsayan Özel Proje Alanı'nın tapu ve ruhsat süreci de 4 Mayıs 2021 tarihinde onaylanmış ve askıya çıkarılmıştı.



İlgili konular

babacan

Babacan: Hem büyük proje yapacaksın hem de ucuza mâl edeceksin

8 ay önce

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, "Sayın Erdoğan son dönemde bozuk bir plak gibi tutturdu. ‘Bu yolları, köprüleri biz yapıyoruz, muhalefet bu projelere son verecek’ diyor. Herhalde rüya gördü, kendi rüyasıyla kavga ediyor. Biz çok daha büyük projeleri, çok daha ucuza mal ederiz" diye konuştu....Devamını oku
metro

CHP'li belediyeler cezalandırılıyor: O ilde de metro yapımına onay çıkmadı

10 ay önce

Adana'da şu an tek hat üzerinde olan ve kent ulaşımını karşılamada yetersiz kalan metronun 2. Etabı için CHP'li Büyükşehir belediye Başkanı Zeydan Karalar ve ekibi projeyi hazırladı....Devamını oku